İran'da, sağlık çalışanlarının kullandığı enjektörle 300 kişiye HIV virüsü bulaştı

İran'da, sağlık çalışanlarının kullandıkları enjektör sebebiyle 300 kişiye HIV virüsü bulaştırdığı iddia edildi. Sağlık çalışanlarının istifasını isteyen eylemciler ile polis arasında yaşanan arbede kameraya yansıdı.

İran'ın Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletindeki Lurdigan şehrinde sağlık görevlilerinin kullandıkları enjektör nedeniyle 300 kişiye, AIDS'e yol açan HIV virüsü bulaştığı iddia edildi.Sağlık çalışanlarını protesto eden eylemciler ile polis arasında arbede yaşandı.

EYLEMCİLER İSTİFA İSTEDİ

Lurdigan'daki sağlık kurumları ve kamu binaları önünde toplanan eylemciler, sağlık yetkililerinin istifasını istedi.

Yerel medya, eylemciler ve polis arasında arbedelerin yaşandığını belirtirken, amatör kameralarca kaydedilen görüntülerde, polisin biber gazı ile eylemcilere müdahale ettiği görüldü.

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

İran Sağlık Bakanlığı'nın, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, HIV virüsüyle ilgili bilgi aldıklarını ve yetkililerin bölgede çalışmalarını sürdürdüklerini belirttiği duyuruldu.

İran'da, sağlık çalışanlarının kullandığı enjektörle 300 kişiye HIV virüsü bulaştı - Son Dakika

Kaynak: DHA

07 Ekim 2019 Pazartesi 11:09

Polis, İran, 3. Sayfa, Sağlık, Dünya, Güncel
YORUMLAR (6)
  • sivil vatandaş : bence o çalışanın bir suçu yok o enjektörü temin eden ve mikrop bulaştıran kişi yada kişiler suçludur.açıkça terör saldırısı bu memleketimizde de daha önce görmediğimiz hastalıklar ,zehirli ve zararlı böcekler hepsi terör saldırılarının yeni boyutu .artık düşman ,rakip ülkeler sadece bomba yada silahla saldırmıyor.
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • etirol : eksi veren arkadaş işini düzgün yapmayan birisi galiba hak edene vereceksin alamıyorsan işini düzgün yapacaksın
    0 0 Yayından Kaldır