İş Adamı Ali Rıza Gültekin Cinayetinde Yeni Gelişme: Polis Tefecileri Arıyor

Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden iş adamı Ali Rıza Gültekin cinayetinde, şüphelilerin iş yerlerinde glock marka iki tabanca ve çelik yelek ele geçirildi. Tefecilik yaptığı belirlenen şüphelilere ait 2 cep telefonu, emniyet tarafından inceleniyor.

Beşiktaş'ta uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden iş adamı Ali Rıza Gültekin cinayeti kapsamında şüphelilerin iş yerinde 2 adeta tabanca ve çelik yelek ele geçirildi. Yurt dışına kaçmış olabileceği değerlendirilen şüphelilerin tefecilik yaptığı ve bulunan 2 cep telefonlarının ise incelendiği ortaya çıktı.

EMNİYET, TEFECİLİK YAPTIKLARINI BELİRLEDİ

Balmumcu'da bir apartmanın 4'üncü katındaki bir dairede geçtiğimiz hafta iş adamı Ali Rıza Gültekin uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Polis saldırıyı 3 kişinin gerçekleştirdiğini aşağıda bekleyen suç ortaklarıyla birlikte kaçtığını tespit etmişti. Asayiş Şube Müdürlüğü ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen soruşturmada olayı gerçekleştirenlerin tefecilik yaptıkları belirlendi.

TABANCA VE ÇELİK YELEK BULUNDU

Şüphelilerin iş yerlerinde yapılan aramalarda, biri glock marka iki tabanca ile bir çelik yelek bulundu. Silah ve çelik yeleklerin yanında bulunan iki cep telefonunda incelendiği öğrenildi. Olay yerinden elde edilen boş kovanlarının işyerinde elde edilen silahlarla karşılaştırılacağı belirtildi. Bu incelemenin ardından silahların Ali Rıza Gültekin'in öldürülmesinde kullanıp kullanılmadığı belirlenecek.

ŞÜPHELİLER YURT DIŞINA KAÇMIŞ OLABİLİR

Cinayetin planlı bir şekilde yapıldığını da belirleyen polis, şüpheliler Mustafa B., Rıdvan D., Sergen G. aralarında bulunduğu 4 kişinin yasa dışı yollarla yurt dışına çıkma ihtimallerini değerlendirildiği öğrenildi. Tefecilik yaptıkları öğrenilen şüphelilerin yakalanması için polis operasyonları aralıksız sürdürüyor.

İş Adamı Ali Rıza Gültekin Cinayetinde Yeni Gelişme: Polis Tefecileri Arıyor - Son Dakika

Kaynak: İHA

19 Kasım 2018 Pazartesi 17:46

Ali Rıza Gültekin, 3. Sayfa
YORUMLAR