İş Adamı Arsel Son Yolculuğuna Uğurlandı

Arsel'in cenazesi, Teşvikiye Camisi'nde kılınan namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel'in eşi iş adamı Nusret Arsel'in (93) cenazesi, Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki aile mezarlığında toprağa verildi.

Tedavi gördüğü Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'nde iki gün önce hayatını kaybeden Arsel'in cenazesi, Teşvikiye Camisi'ne getirildi.

Burada taziyeleri, Arsel'in eşi Semahat Arsel, Rahmi Koç, Ali Koç ile diğer aile üyeleri  kabul etti.

Törene, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, Erdoğan Demirören, Bülent Eczacıbaşı, Muhtar Kent, Güler Sabancı, Aydın Doğan, eski bakanlar Hüsamettin Özkan, Güneş Taner, eski milletvekili İlhan Kesici, Fener Rum Patriği Bartholomeos, Güneri Cıvaoğlu, Altan Öymen, Haldun Dormen ve Erol Evgin ile çok sayıda kişi katıldı. 

Eski Başbakan Mesut Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, yakın dostu Arsel'in, girişimci bir insan olduğunu söyledi.

Arsel'in katkılarının Koç Grubu'nun daha da ileriye gitmesine yardımcı olduğunu ifade eden Yılmaz, "Kendisine rahmet diliyorum, bütün yakınlarına ve iş alemine de başsağlığı diliyorum" dedi.

Sarıgül de Koç ailesinin ülkenin gelişmesine, güçlenmesine önemli katkıda bulunduğunu bildirdi.

Sarıgül, "Binlerce yurttaşımız Koç ailesinin müesseselerinde ekmek yemektedir. Koç ailesi, cumhuriyet döneminin en önemli üretime katkıda bulunan, alın teri ve emeği her zaman savunan, benim de çok değerli dostlarımdır. Beyfendiye Allah'tan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun. Cenaze törenine gösterilen bu ilgi de ailenin ne kadar sevildiğini gösteriyor" değerlendirmesinde bulundu.

Eski milletvekili İlhan Kesici ise 25 yıldır tanıdığı Arsel'in çok değerli bir insan olduğunu belirterek, "Allah mekanını cennet etsin, ailesine sevenlerine, dostlarına, hem başsağlığı hem de hayırlı ömürler diliyorum" dedi.

Arsel'in cenazesi buradaki törenin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki aile mezarlığında toprağa verildi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın törene çelenk gönderdiği görüldü. - İstanbul

Kaynak: AA

20 Ocak 2014 Pazartesi 15:25

Ali Koç, Teşvikiye, Zincirlikuyu, Semahat Arsel, Politika, Güncel