İş Yerlerine 'Hijyen Eğitimi' Uyarısı

Halk Eğtim Merkezi Müdürü Harun Karabürk, yönetici ve çalışanlarına yönelik hijyen eğitimi verileceğini bildirdi.

Halk Eğtim Merkezi Müdürü Harun Karabürk, yönetici ve çalışanlarına yönelik hijyen eğitimi verileceğini bildirdi.

Karabürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, Hijyen Eğitimi Yönetmeliği'nin 05 Temmuz 2013 tarih ve 28698 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini hatırlattı.

Eğitimlerin Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Merkezleri ve Mesleki Eğitim Merkezlerince verileceğini belirten Karabürk, şunları kaydetti:

"Bu kurumların dışındaki  hiçbir kurum ve kuruluşun vereceği belgeler geçerli olmayacaktır. Yönetmelik gereği bu eğitimlerin 05 Temmuz 2014 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir. Bu nedenle ilgili iş yerlerinin ilgili odalarla veya Halk Eğitim Merkezleri ve Mesleki Eğitim Merkezleri Müdürlükleri ile iletişime geçerek bu belgeleri almaları yasal zorunluluk haline gelmiştir. Kursların toplam süresi  8 ders saati olup, hafta içi akşam  ve hafta sonu düzenlenmesi konusunda özen gösterilecektir."

Karabürk, eğitim verilecek iş yerlerinin gıda üretim ve perakende iş yerleri, insani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suların üretimini yapan iş yerleri, kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve pirsing yapılan yerler, masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerler, otel, motel, pansiyon ve misafirhane gibi yerler olduğunu söyledi. - Giresun

Kaynak: AA

17 Haziran 2014 Salı 14:47

Gazeteler, Yerel