İşadamını Teknede Ölüme Götüren Kazanın Ortaya Çıktı

*istanbul Heybeliada'da, işadamı Ali Küçükoğlu'nun, ailesi ve dostlarıyla vakit geçirdiği teknesine, hızla arkadan gelen sürat teknesinin çarpması sonucu ölümüyle sonuçlanan kazanın fotoğrafları ortaya çıktı.

*istanbul Heybeliada'da, işadamı Ali Küçükoğlu'nun, ailesi ve dostlarıyla vakit geçirdiği teknesine, hızla arkadan gelen sürat teknesinin çarpması sonucu ölümüyle sonuçlanan kazanın fotoğrafları ortaya çıktı. İzmir'den tatile İstanbul'a giden Deniz Güngör'ün objektifine yansıyan fotoğraflar, cinayet gibi kazanın yarattığı dehşeti gözler önüne serdi.Haber: Turaç TOP - İstanbul DHAGeçen 3 Eylül'de, makine mühendisi işadamı 54 yaşındaki Ali Küçükoğlu, 3 hafta önce satın aldığı, 'Mistral Wilmington' adlı tekne için kutlama yapmak üzere eşi, iki kızı ve aile dostları Saadet Özbağrıaçık ve eşi Abdurrahman Özbağrıaçık çifti ile Marmara Denizi'ne açıldı. Bir süre gezinti yapan işadamı Küçükoğlu ve beraberindekiler, tekneyi, Heybeliada Çamlimanı açıklarında demirledi. Yemeğin ardından teknedeki kadınlar ve iki çocuk ön tarafta güneşlenirken, Küçükoğlu ile Özbağrıaçık, teknenin arka bölümüne oturup sohbet etmeye başladı. Bu sırada, iki Ukraynalı kadınla birlikte gezintiye çıkan tekstilci 38 yaşındaki İlker Yiğit Hepkeskin'in kullandığı sürat teknesi, işadamının koyda demirli teknesine arkadan çarptı. Teknenin hızla üzerlerine geldiğini gören Abrurrahman Özbağrıaçık, denize atlayıp kurtulurken, Ali Küçükoğlu ise kazanın ardından kanlar içinde yere yığıldı. Olay yerine gelen Sahil Güvenlik ekibi tarafından kıyıya çıkartılan Ali Küçükoğlu, tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirirken, İlker Yiğit Hepkeskin ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.DEHŞET FOTOĞRAFLARDACinayet gibi kazanın, İzmir'den İstanbul'a eşiyle tatile giden ve o sırada kıyıdaki kafeteryalardan birinde oturan İzmirli Deniz Güngör tarafından fotoğraflarının çekildiği ortaya çıktı. Denizde dehşetin yaşandığını gözler önüne seren fotoğraflarda, çarpma anının hemen ardından yaşananlar ve Küçükoğlu'nun kıyıya çıkartılıp yaşama döndürülmek için gösterilen mücadele yer aldı. Kazanın şokunu hala yaşayan işletmeci Güngör, "Kazanın olduğu yeri yukarıdan seyrediyorduk. Sürat teknesi arkadan gelip hızla çarptı. Bir anda can pazarı yaşanmaya başladı. Fotoğrafları çektim ama keşke böyle üzücü bir kaza yaşanmasaydı" diye konuştu.

Kaynak: DHA

08 Eylül 2011 Perşembe 16:43

İzmir Atatürk Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Gelir İdaresi Başkanlığı, Doğan Haber Ajansı, Makine Mühendisi, Marmara Denizi, Avrupa Birliği, Ali Küçükoğlu, Heybeliada, Ukrayna, Marmara, Demirli, Özbağ, Gezin, Son Dakika

Son Dakika