Işık Üniversitesi Felsefe Okulu 4 Mart'ta Başlıyor

Işık Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde ikincisi gerçekleştirilecek olan Işık Üniversitesi Felsefe Okulu bu yılki programına 4 Mart 2015'te başlayacak.

Işık Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Örsan K. Öymen tarafından düzenlenen program üniversite içinden ve dışından felsefe ile ilgilenen herkese açık olacak.

Işık Üniversitesi Felsefe Okulu, 'özgürlük' konusuna yönelik felsefi bakış açılarını ve felsefi kuramları aktaran eğitim seminerlerinden ve konferanslar dizisinden oluşacak. Sorgulayıcı düşüncenin ve felsefi yaratıcılığın teşvik edileceği Işık Üniversitesi Felsefe Okulu, Işık Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Örsan K. Öymen'in öncülüğünde ve koordinatörlüğünde gerçekleşecek. Işık Üniversitesi Felsefe Okulu'nda, beş hafta boyunca sürecek olan programda Türkiye'nin önde gelen felsefecileri eğitim seminerleri ve konferanslar verecekler.

BU YIL ÖZGÜRLÜK KONUŞULACAK

Işık Üniversitesi Felsefe Okulu'nun programı 4 Mart - 1 Nisan 2015 tarihleri arasında 5 hafta sürecek. Programın bu yılki ana teması 'ÖZGÜRLÜK'. Bu seminerlerde, John Locke ve Özgürlük, Jean-Jacques Rousseau ve Özgürlük, Karl Marx ve Özgürlük, Friedrich Nietzsche ve Özgürlük, Jean-Paul Sartre ve Özgürlük konuları Prof. Dr. Prof. Dr. Örsan K. Öymen'in öncülüğünde konunun uzmanları tarafından katılımcılara aktarılacak.

ÇARŞAMBA AKŞAMLARI MASLAK'TA

Işık Üniversitesi Maslak Kampüsü'nde gerçekleşecek eğitimler Çarşamba akşamları 19:00-21:00 arasında üç saat sürecek. Sunumlardan sonra kısa bir ara verilecek, oturumun ikinci bölümünde ise 45 dakika boyunca katılımcıların soruları uzmanlar tarafından cevaplanacak.

Ayrıca programa katılanlara, Işık Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından 'Işık Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Felsefe Okulu Sertifikası' verilecek.

Kaynak: Bültenler

28 Şubat 2015 Cumartesi 15:23

Işık Üniversitesi, Maslak, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri