İskoçya’nın Son Kralı Filmi

İskoçya’nın Son Kralı filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. İskoçya’nın Son Kralı filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Genç doktor 1970’lerin Uganda’sına vardığında çok uzaklardaki bir ülkede vahşi bir macera yaşayacağını düşünerek yola çıkmıştı. Eğlenecek, insanlara yardım elini uzatacaktı. Fakat bu yolculuk dünyanın en karanlık yerine; insan kalbine gidiyordu. Bu film dünyanın tanıdığı en çılgın diktatörlerden biri olan Idi Amin dönemindeki Uganda’yı beyaz perdeye taşımaktadır.

Kaderin inanılmaz bir cilvesi ile, Uganda’da tıbbi bir misyonda bulunan doktor Gerrigan dünyanın en barbar kişilerinden biri olan İdi Amin’in yönetimi içinde sıkışıp kalır. Garrigan’ın bir kriz durumundaki soğuk kanlı tavırlarına ve çalışmasına tanık olduktan sonra bu doktora hayran kalan Uganda’nın başkanı İdi Amin, Garrigan’ı kendisinin özel doktoru ve en yakın sırdaşı olarak seçer. İlk başlarda yeni pozisyonu ile gururu okşanan ve büyülenen Garrigan, çok geçmeden Amin’in vahşiliğini ve kendisinin bu durumdaki suç ortaklığını fark eder. Garrigan yanlışlarını düzeltmeye ve Uganda’dan sağ olarak çıkabilmeye çabalarken, dehşet ve ihanet peşini bırakmayacaktır.

Yönetmen: Kevin Macdonald
Senaryo: Peter Morgan, Giles Foden, Jeremy Brock
Oyuncular: Simon McBurney, Gillian Anderson, Kerry Washington, James McAvoy, Forest Whitaker
Filmin Türü: Gerilim, Drama,
Orijinal Adı: The Last King of Scotland
Yapımcı Firma: DNA Films
Yapım Yılı: 2006
Yapım Ülkesi: İngiltere
Orijinal Dili: İngilizce
Filmin Süresi: 121 dk.
Resmi Sitesi: http://www.foxsearchlight.com/lastkingofscotland/
Dağıtıcı Firma: Özen Film
Vizyon Tarihi: 23.02.2007

06 Temmuz 2011 Çarşamba 16:24

Türkiye İhracatçılar Meclisi, Kerry Washington, Washington, İngiltere, İdi Amin, Yönetmen, Fox, Mac