İsmail Akçay 9. Yol Koşusu' Heyecanı 10 Eylül'de Yaşanacak

Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) ile Balıkesir Altıeylül Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen ‘İsmail Akçay 9. Yol Koşusu’ basın toplantısı yapıldı.

Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) ile Balıkesir Altıeylül Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen 'İsmail Akçay 9. Yol Koşusu' basın toplantısı yapıldı. Yarış 10 Eylül 2017 Pazar günü saat 17.00'de yapılacak.
Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) ile Balıkesir Altıeylül Belediyesi'nin efsane atlet İsmail Akçay adına düzenlediği geleneksel "İsmail Akçay 9. Yol Koşusu" basın toplantısı Ataköy'de bulunan Olimpiyatevi'nde gerçekleşti. Toplantıya efsane atlet İsmail Akçay'ın yanı sıra Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Başkan Yardımcı Ahmet Özen, Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Celalettin Deniz Toker, TAF Çocuk Oyunları Kordinetörü Nejdet Ayaz ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Üyesi Haldun Domaç katıldı. Koşu 10 Eylül 2017 Pazar günü saat 17.00'de başlayacak.
Zekai Kafaoğlu: "350 tane müracaat yapıldı"
Atletizm Federasyonu ile birlikte bu işi yaptıklarını belirten Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, "2014 yılında belediye olduk. İsmimizi Balıkesir'in kurtuluş gününden alıyoruz. Bu yarışı da kurtuluş etkinlikleri içine dahil ettik. Artık spor, spor olmaktan çıkmış, ülkelerin, şehirlerin tanıtım aracı olmuştur. Uluslar arası seviye yapılıyor. Birçok yabancı atlet katılıyor. Her sene katılım sayısı artıyor. Şu ana kadar 280 tane erkek, 70 tane de kadın olmak üzere 350 tane müracaat olmuş. Daha katılım devam ediyor. İlk sene 180'di bu sayı. Burada maksat ülkenin yetiştirdiği değerlere sağlığında sahip çıkmak. Efsaneler yaşarken, kendilerine değer verildiğini hissetmesi lazım. Bu koşu için ne yapabiliriz diye ciddi gayret sarf ettik. Her geçen gün çıtayı yükselterek, ödüller koyarak, bu koşuya katılımı arttırmak için çalışmalar yapıyoruz" diye konuştu.
Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Celalettin Deniz Toker, 'İsmail Akçay' koşusu gibi koşulara her zaman destek verdiklerini söyleyerek, "Gelecekte de federasyon olarak destek vereceğiz. İsmail abimize uzun ömürler diliyoruz" şeklinde konuştu.
İsmail Akçay: "Spor en etkili reklam aracı"
Sporun en etkili reklam aracı olduğunu vurgulayan İsmail Akçay ise, "Ben 28 ülkeye gittim. Benim branşı herkes biliyor. En zor ve en güzel branş benim branşım. Bu sporun en zoru yarışta 7 kilo veriyordum. Saunaya gitsen bu kiloyu veremezsiniz. Güzel tarafı ise 2 bin kişilik salonlarda yapmadım, New York caddelerinde milyonların önümde şanlı bayrağımızla yaptım" ifadelerini kullandı.
TAF Çocuk Oyunları Kordinetörü Nejdet Ayaz da 'İsmail Akçay' adına yapılan yarışın önemine değindi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

07 Eylül 2017 Perşembe 13:16

Altıeylül, Balıkesir, Eylül, İsmail Akçay, Spor
YORUMLAR