İspark değnekçileri tekrar iş başında 2

İSPARK DEĞNEKÇİLERİ TEKRAR İŞ BAŞINDA 2 (ek detaylar)Haber- Kamera: İlkay DİKİCİ- Yılmaz OKUR- Ali Kerem BENGİ/ İSTANBUL(DHA)İstanbul'da İSPARK'a ait bazı otoparklarda mesai saatleri dışında vatandaşlardan otopark parası talep eden değnekçiler yeniden ortaya çıktı.

İSPARK DEĞNEKÇİLERİ TEKRAR İŞ BAŞINDA 2 (ek detaylar)
Haber- Kamera: İlkay DİKİCİ- Yılmaz OKUR- Ali Kerem BENGİ/ İSTANBUL(DHA)
İstanbul'da İSPARK'a ait bazı otoparklarda mesai saatleri dışında vatandaşlardan otopark parası talep eden değnekçiler yeniden ortaya çıktı.
"GÜNDÜZ İSPARK BAKIYOR AKŞAM BİZ BAKIYORUZ"
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki olan İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret ve Anonim Şirketi (İSPARK)'a ait bazı otoparklarda, mesai saatleri dışında park eden sürücülerden yetkileri olmadığı halde para talep eden kişiler tekrar ortaya çıktı.
Özellikle restoran, deniz kenarı ve eğlence mekanları gibi kalabalık yerlerin yakınındaki İSPARK otoparkları işgal eden değnekçiler sürücülerden para talep ediyor. Hafta sonu çekilen görüntülerde Taksim Tarlabaşı Bulvarı'ndaki değnekçi 'Fiş kesiyor musun?' sorusu üzerine, "Fiş yok. Biz de burada çorbadayız, ekmekteyiz. 10 lira ver yeter" şeklinde cevap verdi.
Kimi değnekçiler ise görüntülendiğini anladığı sırada kaçmaya başladı. Değnekçilerin görüntülerde sürücülere, "Kafana göre ne versen yeter, gündüz İSPARK bakıyor akşam biz bakıyoruz, aracınız burada güvende, çizilmez" gibi ifadeler kullanıyor. Bağdat Caddesi, Bakırköy ve Karaköy'deki otoparkların da değnekçiler tarafından işgal edildiği görüldü.
108 LİRA CEZAYLA SERBEST BIRAKILDILAR
Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) geçtğimiz aylarda durumu haberleştirmesi üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri günler süren operasyonlarla çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan değnekçilere, Kabahatler Kanunu'na göre 108'er lira ceza kesildi.

İspark değnekçileri tekrar iş başında 2 - Son Dakika

Kaynak: DHA

18 Kasım 2019 Pazartesi 12:55

İstanbul, DHA, Güncel, Son Dakika

Son Dakika