Isparta'da 19 Mayıs Kutlandı

Isparta'da 19 Mayıs kutlandıIsparta'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Isparta'da 19 Mayıs kutlandı
Isparta'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Kutlamalar 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda başladı. Burada Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından tören Işıkkent Spor Salonu'nda devam etti. Buradaki törene Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Garnizon Komutanı Albay Bilgin Çetinbağ, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile kamu kurumları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından günün anlamı ve önemini belirten konuşmayı yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk gençliğine armağan edilen bu değerli emaneti korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak gençliğimiz başta olmak üzere hepimizin sorumluluğudur. Türk gençliği ecdadından aldığı ilhamla Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşıyacak, dünyaya örnek olacak ve milletçe hepimizi gururlandıracak vizyona sahiptir dedi.
Törende şiir, dans, ritim korosu, halk oyunları ve jimnastik gibi gösteriler ilgiyle izlendi. Son olarak 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.
Isparta'da 19 Mayıs Kutlandı

Kaynak: DHA

19 Mayıs 2019 Pazar 15:59

Murat Gevrek, Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs, Isparta, Güncel