İsrail'in Gazze Saldırılarının Protesto Edilmesi

İsrail'in Gazze saldırıları nedeniyle tüketici dernekleri İsrail mallarını protesto etme kararı aldı.

İsrail'in Gazze saldırıları nedeniyle tüketici dernekleri İsrail mallarını protesto etme kararı aldı.

Tüketici Hak Arama Derneği Genel Başkanı Nihat Altay, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail soykırımı karşısında boykot hareketi başlatan Tüketici Birliği Federasyonu'nun "Cephane bizden değil sloganı" ile dünyanın tüm halklarına farklı dillerle çağrı yaptığını belirtti.

Gazzeli çocuk, genç ve yaşlıların şehit edilmesini, yaşamını devam ettirenlerin de elektriksiz, aç susuz ve ilaçsız olduklarını görüp üzüldüklerini ifade eden Altay, şunları kaydetti:

"Kahrolsun İsrail naraları atarak beddua ediyoruz ancak üzülüp beddua ediyoruz da İsrail bombalarına kendi ellerimizle katkı yaptığımızı unutuyoruz. Bu nedenle Tüketici Birliği Federasyonu olarak Müslümanları katledenlerin ürünlerine boykot çağrısı başlattık. İsrail katliam yaptığı halde Türk mallarını boykot ediyorsa bizler elimiz kolumuz bağlı oturamayız. 'Bir kola içmemekle ne olur veya 1 paket sigara almasam İsrail bomba atmaktan vaz mı geçecek' denilmemesi gerekir. Hiç olmazsa vicdanınız rahat olur. Burada önemli olan bu zulüm karşısında küçük de olsa 'bende tepki verdim, sessiz kalmadım' diyebilmektir. Unutmayın zulüm karşısında susan dilsiz şeytandır. Bu boykotun ticari rekabet olduğunu belirtenlere, boykot tepkisi verdiğiniz yer olan Facebook dahi Yahudilerin gibi söylemlere kulak asmayarak devlet terörü soykırıma dönüşen İsrail ve ona göz yumanların ürünleri olan Coca Cola, Pepsi, Mc Donalds, Kentucky, Fried Chicken, Burger King, Marlboro, Camel, Parliament, Winston markalarını katliam sona erene kadar almayalım." - Erzurum

Kaynak: AA

23 Temmuz 2014 Çarşamba 09:12

Gazze, İsrail, Yerel