İstanbul - Cumhurbaşkanı Erdoğan Cenazeye Katıldı

Erdoğan'ı camiden uğurlayanlar arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da yer aldı.

Erdoğan'ı camiden uğurlayanlar arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da yer aldı.
Haber: Gülseli KENARLI - Ümit UZUN - Kamera: Güven USTA - Onur MERİÇ / İstanbul DHA - CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) eski başkanlarından Atalay Şahinoğlu'nun cenaze namazına katıldı.  Cenaze törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da yer aldı.
Üsküdar'da bulunan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camisi'nde cuma namazını kılan Erdoğan, namazın ardından Şahinoğlu'nun cenaze namazına katıldı.  Törene ayrıca TBMM Başkanvekili Celal Adan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz de katıldı. Cenaze töreninin ardından Erdoğan, Şahinoğlu ailesine başsağlığı diledi. 
Cenaze töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile önceki gün mazbatasını alarak göreve başlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu cami çıkışında bir süre sohbet etti. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan makam aracına binene kadar bekledi. Erdoğan, İmamoğlu ile tokalaştıktan sonra makam aracına bindi. Şahinoğlu'nun cenazesi Karacahmet'te toprağa verildi.
Görüntü Dökümü:
----------------------
İmamoğlu'nun camiye gelişi
Erdoğan'ın camiye gelişi
İmamoğlu'nun saf tutması
Erdoğan'ın saf tutması
Helallik alınması
Cenaze namazından görüntüler
Erdoğan'ın tabuta omuz vermesi
Erdoğan'ın camiden çıkışı
İmamoğlu'nun Erdoğan'ın yanına gitmesi
Erdoğan ve İmamoğlu'nun bir süre sohbet etmesi
Detaylar

Kaynak: DHA

19 Nisan 2019 Cuma 15:02

Ekrem İmamoğlu, Recep Tayyip Erdoğan, İmamoğlu, İstanbul, Güncel