İstanbul'dan Iğdır'a Gönül Köprüsü

Iğdır merkeze bağlı Çakırtaş Köyü Ortaokulu'nda görevli matematik öğretmeni Şeyma Taş'ın sosyal medya aracılığıyla başlattığı kampanyayla 126 öğrenciye giyim yardımında bulunuldu.

Iğdır merkeze bağlı Çakırtaş Köyü Ortaokulu'nda görevli matematik öğretmeni Şeyma Taş'ın sosyal medya aracılığıyla başlattığı kampanyayla 126 öğrenciye giyim yardımında bulunuldu.

İstanbul Maltepe Üniversitesi Öğrenci Konseyi üyeleri, başlattıkları sosyal sorumluluk projesiyle, öğretmen Şeyma Taş'ın sürdürdüğü kampanyaya destek vererek Çakırtaş köyündeki okulda ilk ve ortaokul ile ana sınıfında öğrenim gören 126 öğrenciye bot, eldiven, bere ve mont yardımında bulundu.

Öğrenci Konseyi Başkanı Ahmet Kadir Çakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, İstanbul Maltepe Üniversitesi Öğrenci Konseyi üyeleri olarak, eğitimi devam eden köy çocukları için sosyal sorumluluk projeleri başlattıklarını belirtti.

Proje kapsamında geçen yıl Muş'ta köy çocuklarıyla buluşup onlara çeşitli hediyeler götürdüklerini aktaran Çakır, "Bu yıl da Çakırtaş köyünde bulunan 126 öğrenci kardeşimizin gülmesine vesile olmak için geldik. Bugün buradayız ve kardeşlerimiz şu an yanımızda, onların mutluluklarını paylaşıyoruz. Türkiye'nin en doğusuna, en batısından gelerek yardıma ihtiyaçları olduğu için değil, ağabey kardeş köprüsü oluşturmak için geldik. Bu projede bizlere destek veren Iğdır Valisi Enver Ünlü ve Rektör Prof. Dr. Şahin Karasar olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

Öğrencilerine yardım için kampanya başlatan öğretmen Şeyma Taş, "İstanbul Maltepe Üniversitesi Öğrenci Konseyi üyelerinin böyle bir yardım kampanyalarının olduğunu öğrendim ve sosyal medyada üzerinden kendileriyle iletişime geçtim. Öğrencilerime hediyeler getirdiler, öğrencilerim adına kendilerine çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Programa öğrencilerin yanı sıra Iğdır Vali Yardımcısı Halit Benek, Iğdır Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Gember Kerimli, Iğdır Üniversitesi Genel Sekreteri Nedim Duman, Iğdır Üniversitesi Öğrenci Konseyi üyeleri ve diğer ilgililer katıldı.

Kaynak: AA

19 Aralık 2018 Çarşamba 13:40

Maltepe ÜniversitesiIğdır ÜniversitesiAhmet KadirİstanbulSekreterTürkiyeRektörIğdırMuş