İstanbul Hırsızlar Bir Gecede 110 Keçisini Çaldı

Başakşehir'de küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yaparak geçimini sağlayan Kadir Mutlu hırsızlık şoku yaşadı.

Başakşehir'de küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yaparak geçimini sağlayan Kadir Mutlu hırsızlık şoku yaşadı. 110 keçisi çalınan Kadir Mutlu, Bu kış ayında biz ne yaparız Ne yer, ne içeriz dedi. Mutlu'nun elinde keçileriyle çektiği görüntülerden başka birşey kalmadı. Geçtiğimiz hafta Pazartesi gecesi meydana gelen olayda, 58 yaşındaki Kadir Mutlu'ya ait ağıla gelen kimliği belirsiz kişi veya kişiler tüm keçileri çaldı. Mutlu, polise başvurarak keçilerini çalanlardan şikayetçi oldu.

BAŞKA BİR GELİRİM YOK

Kayaşehir'de bulunan ağılda küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Kadir Mutlu, 'Biz çok mağdur duruma düştük. Biz gündüz ağılda bulunur, gece eve gideriz. Gece elemanımız ağılda durur. Elemanımız uyurken hırsızlar ağıla girip keçilerimizi çaldılar. Biz bu Kış ayında ne yaparız Ne yer, ne içeriz Başka malımız, mülkümüz yok. Başka bir gelirim de yok benim. 80-70 bin TL arası maddi zararımız var. Küçük kızım da yeni okula başladı. Ben kızımın geleceğini nasıl temin ederim dedi.

2 KERE DAHA ÇALINMIŞ

Daha öncede 10 ile 30 tane keçisinin çalındığını belirten Mutlu, Tek geçimkaynağım hayvancılık. Ben onlarla dolanırım buralarda. Bu yaştan sonr aben ne yapar nereye giderim dedi.

TÜM EMEKLERİMİZ GİTTİ

Eşinin kendisini telefonla arayarak olaydan haberdar ettiğini belirten Zeynep Mutlu ise, 'Tüm emeklerimiz gitti. Gelirimiz yok. Süt, peynir satarak geçimimizi sağlardık. Şu anda ne yapacağımızı bilmiyoruz dedi.

KÜÇÜK KIZI TESELLİ ETTİ

Geçimini hayvancılık yaparak sağlayan Kadir Mutlu ve eşi Zeynep Mutlu büyük üzüntü yaşarken, teselli küçük kızlarından geldi. 150 keçisi çalınan Kadir Mutlu, boş ağılı gezerken büyük üzüntü yaşıyordu. Kadir Mutlu'ya ilk teselli 7 yaşındaki kızı Yağmur Mutlu'dan geldi. Babasına sarılan Yağmur, 'Baba üzülmeö diyerek teselli etmeye çalıştı.

İstanbul Hırsızlar Bir Gecede 110 Keçisini Çaldı - Son Dakika

Kaynak: DHA

22 Kasım 2018 Perşembe 13:00

Kadir Mutlu, Başakşehir, Kayaşehir, Güncel