İşte Böyle Bir Şey Kitabı

İşte Böyle Bir Şey Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. İşte Böyle Bir Şey Kitabı kitabının kısa özeti.

Futbol dünyasının zalim bir pırıltısı var; şöhretleri tez eskiten, iyi zamanlarını geride bırakanları derhal terkeden... "Efsane" olarak kayda geçen birkaç talihlinin dışındakiler, vefasızlığın, unutuşun karanlığına gömülürler. Futbolun gitgide silinmekte olan romantizminin yazarı Hakan Dilek, bu kadere karşı koyan bir futbolsever... "Efsaneler" yanında, her birinin ayrı ayrı meziyetleri, ayrı kişiliği olan futbolcuların "güzelliklerini"; bunları unutmamanın faziletlerini; futbolun değişik zamanlarını, değişik tatlarını anlatıyor.

Eski zaman futbolcuları: Kamil Aktan, Coşkun Özarı, Basri Dirimlili, Ogün Altıparmak, Metin Oktay, 70'lerin ustaları: Yavuş Şimşek, Sanlı Sarıalioğlu, Metin Kurt, Erol Togay, 80'lerin ve 90'ların yıldızları: Aykut Kocaman, Rıdvan Dilmen, Metin Tekin. Karadeniz çocukları: Samsunspor'un "şehit" takımı, kaleci Adem, Trabzonsporlu Hüseyin. Deliler: Sadullah, Bahtiyar. Ayrıca... Futbolcu lakapları ve "gurbetçilik" meselesi...

"Kafasını her kaldırışında gökte parlayan 'Futbol mehtabı'nı görenler bilmelidir ki, bu ayın arka yüzü daha aydınlık..."
-Haşmet Babaoğlu-

" 'İyi ki futbolun hayatımda bir yeri var' duygusunu efendilikle yaşatan yazılar bunlar..."
-Akif Kurtuluş-
(Arka Kapak)Yazar: Hakan Dilek
Yayınevi: İletişim Yayınları

ISBN: 9789750500206
Boyut: 13,5x19,5
Sayfa Sayısı: 215
Basım Yılı: 2002-03
Basım Yeri: İstanbul
Cilt Durumu: Karton
Dil: Türkçe


Kaynak: Haberler.Com

06 Kasım 2014 Perşembe 08:37

Kültür Sanat