Sporvadisi.com

İşte Yılın Sporcusu ve Futbolcusu

Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu ödül töreni Zorlu performans Sanatları Merkezi'nde yapıldı

Bu yıl 63. düzenlenen Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu ödül töreni Zorlu performans Sanatları Merkezi'nde muhteşem bir geceyle gerçekleşti.

Fatih Terim'den videolu mesaj

Kamptan geceye bir video gönderen Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim mesajında; "Bu ödül törenini çok önemsiyoruz. Birçok defa bulunduğum organizasyon. Milliyet'in ödül törenine aday olmak bile çok önemli. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Milliyet Özel Ödülü: Göksel Gümüşdağ

Yıldırım Demirören'in verdiği ödülde yaptığı konuşmada "Milliyet Gazetesi herkese siyasetiyle, dürüstlüğüyle örnek oldu. Bir diğer öğrettiği şey ise gazeteye arkadan başlamayı öğretti. Bugün tekrar buradayız. Bu ödülümüzün özelliği Milliyet ailesinin spora katkılara verdiği değerlerden ötürü verilmesi. Bu ödülü Göksel Gümüşdağ'a veriyorum" dedi.

Yılın Çıkış Yapan Sporcusu: Emre Mor

Yılın Çıkış Yapan Sporcusu ödülünü Milli Takımın genç yıldızı Emre Mor kazandı. Kampta olduğu için onun yerine ödülü TFF Başkanvekili Hüsnü Güreli aldı.

Gillette Özel Ödülü: Mete Gazoz

Milli okçu Mete Gazoz ödülü alırken yaptığı konuşmada; "Bu ödülü bana layık gören herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Gillette-Venüs Özel Ödülü: Tutya Yılmaz

Olimpiyatlarda gösterdiği başarıyla dikkat çeken genç cimnastikçi Tutya Yılmaz: "Bu ödül benim için çok değerli. Ben hep hayallerimin peşinden gittim. Çok teşekkürler"

Yılın Takımı: Beşiktaş

Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın takdim ettiği ödüle Beşiktaş takım halinde aldı. Ödül konuşmasını yapan Beşiktaş kaptanı Necip Uysal; "Bize oy veren herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Milliyet Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı'nın verdiği ödülü Türkiye Paralimpik Olimpiyat Komitesi Başkanı Yavuz Kocaömer kazandı. Kocaömer yaptığı konuşmada "Kendisini yaşamım boyunca örnek alamaya çalıştığım Namık abinin adını taşıyan bu ödlü almak büyük onurdur. Türkiye çok gelişti spor bakımdan ama tek eksiğimiz hala engelli sporu. Bu ödülü bana layık gören Milliyet ailesi ve Demirören Medya Grup Başkanı Sayın Yıldırım Demirören'e çok teşekkür ediyorum" dedi.

Jüri Özel Ödülü: TOFAŞ Spor Kulübü Engelsiz Hareket Uygulması

Eski Trabzonsporlu futbolcu ödülünü Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Haznedar'dan aldı.

Vestel Voleybolun Yükselen Yıldızı Ödülü: Metin Toy (Fenerbahçeli voleybolcu)

Garanti Koza Tenis Özel Ödülü: Büşra Ün

Yılın Spor Adamı: Beşiktaş Başkanı Fikret Orman

Demirören Holding Başkan Yardımcısı Yıldırım Demirören ödülü veririken "Bu bir adet. Şampiyon olan takımın başkanı her zaman yılın spor adamı oluyor. Fikret Orman" ifadelerini kullandı. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ise: "Öncelikle Milliyet ailesine teşekkür ediyorum. Bana oy veren hangi takım olursa olsun teşekkür ediyorum. Benle görev yapan yönetim kurulu arkadaşlaırıma teşekkür ediyorum.

Yılın Antrenörü: Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş

Yılın Futbolcusu Ödülü: Fernando Muslera

Muslera'nın ödülünü, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek aldı

Yılın Sporcusu: Taha Akgül

Taha Akgül yaptığı açıklamada: "3. senemde Olimpiyat Şampiyonu oldum ve bu ödüle layık görüldüm. Bu ödülü tüm olimpik sporculara armağan ediyorum. Bu ödülü bize layık gören tüm halkımıza, milletimize teşekkür ediyorum"

Yılın Paralimpik Sporcusu/Takımı Ödülü: Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı

Kaynak: Sporvadisi.com
22 Mart 2017 Çarşamba 22:15
YORUMLAR

Son Dakika