İstinyePark 'Güzel Sanatlar Parkı'yla Her Çocuk Bir Sanatçı!

İstinyePark çocuk ziyaretçilerini her zaman olduğu gibi unutmuyor ve bu kez çocukların 'sanatçı ruhlarını beslemek' için bir projeye imza atıyor.

İstinyePark'ta Ocak ayında başlayıp Haziran ayına kadar devam edecek ve her ay bir sanatçının eserlerinden ilham alacak 'Güzel Sanatlar Parkı'nda çocuklar, yaratıcılıklarını geliştirdikleri unutulmaz saatler yaşayacak. 'Güzel Sanatlar Parkı'nda 7-8 ve 21-22 Şubat'ta Salvador Dali'nin gerçeküstü eserlerinden ilham alan atölye çalışmaları, sanatçı ruhlu çocuklarla buluşacak.

Çocuklar için eğlenceli olduğu kadar öğretici pek çok etkinliğe imza atan İstinyePark'ta, Ocak ayından Haziran ayına kadar devam edecek olan 'Güzel Sanatlar Parkı', ruhundaki sanatçıyı ortaya çıkarmak isteyen tüm çocuklara açık olacak. Öğrenmeye, yaratma ve yeni fikir üretme esasına dayanan ve sanatçı Özge Enginöz'ün danışmanlığıyla gerçekleşen atölye çalışmaları, 'Yaratıcı Saatler' ve 'Büyük Sanatçılar' başlıkları altında her ayın 2 haftasonu dönüşümlü olarak yapılacak. Çocuklara yaratıcı ve eğlenceli bir dünyanın kapılarını açacak atölye çalışmalarından bazıları ise; Picasso Atölyesi, Bardak Heykeller, Dali Atölyesi, Hayvan Maskeleri, Klimt Atölyesi, Van Gogh Atölyesi, Canavar Heykeller, Matisse Atölyesi, Spin Painting, Geri Dönüşüm Plastik Kapak Tablosu.

Düşler ve Hayaller, Çocukların Tuvallerinde Buluşuyor

Her ay bir sanatçının çalışmalarından ilham alınarak yapılacak olan 'Büyük Sanatçılar' atölye çalışmaları, çocuklara eğlenceli ve yaratıcı saatler vadediyor.

Şubat ayındaki 'Büyük Sanatçılar' atölyesinde, eserleriyle çocuklara ilham verecek sanatçı ise ünlü ressam Salvador Dali olacak. 7-8 ve 21-22 Şubat tarihlerinde Salvador Dali'nin eserlerinden esinlenerek yapılacak olan atölye çalışmasında çocuklar, 20. yüzyılın en önemli sanatçılarından, sürrealizm akımının temsilcisi Dali'den esinlenerek kendi gerçeküstü kolajlarını yaratacaklar. Esin kaynağı düşler ve hayaller olan yapıtlarında, düşle gerçeği ayırmanın neredeyse olanaksız olduğu Dali'nin bu şasırtıcı ve tuhaf resimleri, çocukların dünyayı yaratıcı bir gözle görmeleri için ilham kaynağı olacak.

Ocak ayından itibaren her ay 2 haftasonu arayla dönüşümlü yapılacak 'Güzel Sanatlar Parkı', 12.00-19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Dileyenler katılım ve ön kayıt için www.istinyepark.com.tr den başvuru yapabilirler.

Kaynak: Bültenler

04 Şubat 2015 Çarşamba 12:24

Salvador Dali, Saatler, Güncel