Erkek Çocuğa İstismarda Bulunan Sapığın Annesinden İğrenç Savunma: Kızlığı Bozulmadı ki

Erzurum'da akrabası olan 14 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan 27 yaşındaki sapığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. Talihsiz çocuğun annesi, 'Sanığın annesi evime gelip, 'Senin çocuğun erkek. Kızlığı bozulmadı ki. Bir şey olmaz, unutur gider.' deyip şikayetçi olmamamızı istedi.' dedi.

Erzurum'un Aşkale ilçesinde akrabası olan ortaokul öğrencisi Y.G.'ye (14) cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen Y.G.'nin (27) tutuksuz yargılanmasına devam edildi. Duruşmada sanıktan şikayetçi olduğunu belirten Y.G.'nin annesi A.G., "Sanığın annesi Ş.G., evime gelip, 'Senin çocuğun erkek. Kızlığı bozulmadı ki. Bir şey olmaz, unutur gider' diye şikayetçi olmamamızı istedi" dedi.

ÇOCUK, AKRABASI TARAFINDAN İSTİSMARA UĞRADI

Aşkale'de iki aile arasında kavga çıktı. Kavganın ardından aileler, darp iddiasıyla birbirlerinden şikayetçi oldu. Soruşturma başlatan Aşkale Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı, ortaokul öğrencisi Y.G. adlı erkek çocuğun, akrabası ve komşusu olan Y.G.'nin cinsel istismarına uğradığı yönünde bilgilere ulaşıldı. Aşkale Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmayı bu yöne kaydırdı. Savcılık, rehber öğretmeninden, Y.G. ile bağlantı kurmasını istedi. Y.G., öğretmene ilkokul yıllarından itibaren cinsel istismara uğradığını anlattı.

"BANA İLK KEZ 9-10 YAŞLARINDA İSTİSMARDA BULUNDU"

Çocuk İzleme Merkezi'nde de ifadesi alınan ortaokul öğrencisi Y.G., "İlk kez 9-10 yaşlarında bana istismarda bulundu. Beni götürdüğü çatı katında bu eylemi yaptı. Daha sonraki yıllarda da benzer şekilde istismar eylemleri oldu. 7'nci sınıftayken aynı teklifi yapınca durumu aileme anlattım. Bundan dolayı iki aile arasında kavga çıktı" diye konuştu.

TUTUKLANDI

Gözaltına alınan Y.G. ise suçlamaları kabul etmeyerek, iftiraya uğradığını savundu. Y.G., 30 Mart günü tutuklanarak cezaevine konuldu.

Y.G. hakkında 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 16 yıl, 'cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan ise 4,5 yıldan 11 yıl 3 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın iddianamesinde, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Kemal Gül, "14 yaşında bir öğrencinin kırsal alanda cinsel istismara uğradığını açıklamasının ve bu durumunun kendisine zor duruma sokacağını bile bile tutarlı beyanlar ile eylemi anlatmasının iftira olarak değerlendirilemeyeceği, şüphelinin suçtan kurtulmaya yönelik beyanlarına itibar edilmeyerek atılı suçları işlediği kanaatine varılmıştır" dedi.

TAHLİYE EDİLDİ

Erzurum 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın dünkü duruşmasında, Y.G. suçlamaları yine kabul etmedi. Bir süre cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen Y.G., cinsel istismarda bulunmadığını iddia etti.

"SENİN ÇOCUĞUN ERKEK, KIZLIĞI BOZULMADI Kİ"

Duruşmada sanıktan şikayetçi olan Y.G.'nin annesi A.G. de dinlendi. Anne ifadesinde, ailenin sürekli evlerine gelerek, kendilerine şikayetten vazgeçmeleri konusunda baskı yaptığını anlattı. Anne A.G., "Sanığın annesi Ş.G. evime gelerek, 'Senin çocuğun erkek. Kızlığı bozulmadı ki. Bir şey olmaz, unutur gider' diyor. Bizi her gördükleri yerde 'Çocuğumun adını kimseye söylemeyeceksin. Mahkemeye gidip yalan söyledik diyeceksiniz' diyorlar. Şikayetçiyim" diye konuştu. Mahkeme duruşmayı erteledi.

07 Aralık 2018 Cuma 11:42

3. Sayfa, Güncel
YORUMLAR (114)
  • ahmet : bu kişileri mahkeme serbest bırakıtyor ben kanatimce yargının işini yapmadıgını düsünüyorum böyle bir sey kabul edilemez bu çocuk yasayacak ve hergun onun pislolojısını yasayacak bu hiç bir sekılde kabul edilemez sonumuz hıcde iyi deyıl millet ve adalet kendine gelmelı Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • PEDOFİLİ SUÇTUR : zambiyada keçiye tecavüze 15 yıl hapis cezası verilmiş. çocuklarımıza dokunanlar da serbet bırakılıyor. ah şu adalet , bi gelemedin ülkeme... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • istanbullu şerifem : habere göre bu cani tutuklu olması gerekiyor ama dışarıda neden adalet in olmadığını düşünüyorum bu davada Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • PEDOFİLİ SUÇTUR : ne idamı. adamı tutuklamamışlar bile . salmışlar halkın arasına. utanıyorum bu şerefsizlerle aynı havayı soluduğuma. PEDOFİLİ SUÇTUUUURRR... ÇOCUKLARIMIZA DOKUNMAYIN ARTIK... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Erzurum mu : Erzurum gibi bur yer ve küçük erkek çocuğa istismar. Tanıdık geldi. Erkek çocukların istismar edildiği malum çevreler. Baksana kadın unutun bi kereden bişey olmaz demiş Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız