İsviçreli Acentecilere Taksiyarhis Kilisesi'nde Ayvalık Tanıtımı

İsviçre'deki Türk-İsviçre Seyahat Acenteleri Birliği (TİSAB) yönetici ve üyeleri Balıkesir genelinde gerçekleştirdikleri ziyaretini sürdürürken, önceki gün Balıkesir'in turizm alanında cazibe merkezi konumundaki Ayvalık'ı da ziyaret etmeyi ihmal...

İsviçre'deki Türk-İsviçre Seyahat Acenteleri Birliği (TİSAB) yönetici ve üyeleri Balıkesir genelinde gerçekleştirdikleri ziyaretini sürdürürken, önceki gün Balıkesir'in turizm alanında cazibe merkezi konumundaki Ayvalık'ı da ziyaret etmeyi ihmal etmedi.

27 kişiden oluşan TİSAB yöneticilerinin Ayvalık ziyaretlerinde;

restorasyonu Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tamamlanan ve resmi açılışının yapılması beklenilen ilçe merkezindeki Taksiyarhis Kilisesi'nde özel bir tanıtım yapıldı. 16-21 Mayıs tarihleri arasındaki programda İsviçre'den gelen Türk turizmcilere her yönüyle Balıkesir tanıtıldı. Balıkesir turizminin yüzde 90'ını sırtlanan Ayvalık'ta bu programın içinde acentelere anlatıldı. Program kapsamında Pazar günü ilçeye gelen TİSAB yetkileri ve üyelerine Merkez Taksiyarhis Kilisesi'nde özel bir tanıtım yapıldı. Kaymakam Nihat Nalbant, İlçe Turizm Danışma Müdürü Yasemin Güngör, Çınar, Kalif, Berk, Aytur Otel temsilcileri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Kurtuluş, Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Mehmet Çakır ve okulun halk oyunları ekibi tarafından karşılanan TİSAB yetkililerine İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı İlkay Karaağaç eşlik etti.

Pazar günü tarihi Kilise ziyareti ile başlayan Ayvalık gezisinde Şeytan Sofrası, Cunda gezisinin ardından tekne turu da yapan TİSAB temsilcilerinin ziyaretinin 29 Şubat İsviçre'de düzenlenen fuarda tasarlandığını kaydeden İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı İlkay Karaağaç, "Balıkesir bu fuara Türkiye'den 4 ille birlikte yeni bir destinasyon olarak katıldı. Acentelerle bağlantı kuruldu. İddialıyız.

Son yılların turizm anlayışı bizim destinasyonumuzda mevcut bunu TİSAB yetkililerine yaşayarak göstermek istedik. TİSAB bizden heyecanlı. İş birliği yapmak için acente ve otel arıyorlar" dedi.

TAKSİYARHİS'E HAYRAN KALDILAR

Endüstri Meslek Lisesi Halk Oyunları ekibinin Zeybek oyununu ilgi ile izleyen ve bol bol fotoğraf çeken TİSAB yetkilileri tarihi yapıya da hayran kaldı. Kaymakam Nihat Nalbant, İsviçre'deki Türk turizmcileri Ayvalık'ta misafir etmekten son derece mutlu olduklarını, bu ziyaretlerin Ayvalık'a en olumlu ve kazançlı şekilde yansıyacağını düşündüklerini ifade etti. - BALIKESİR
21 Mayıs 2013 Salı 18:20

Nihat Nalbant, İsviçre, Balıkesir, Ayvalık, Yerel