IX. AVM Yatırımları Konferansı 9 Mart'ta Düzenlenecek…

AYD tarafından SOYSAL işbirliği ile düzenlenen AVM Yatırımları Konferansı'nın 9.'su bu sene 9 Mart günü Wyndham Grand Levent İstanbul'da gerçekleşecek.

Perakendenin Başkanları

IX. AVM Yatırımları Konferansı'nda Buluşuyor

AVM Yatırımları Konferansı 9. yılında yine AVM yatırımcıları ve yöneticileri, perakendeciler ve sektöre destek veren firmaları buluşturuyor. Konferansta, sektörel konuların yanı sıra ilham veren yol gösterici oturumlar yer alacak. Konferansın en ilgi çekici oturumlarından biri ise sektörün önde gelen dernek başkanlarının buluşacağı 'Başkanlar Oturumu' olacak.

Konferansın bu seneki konu başlıkları arasında; Türkiye ekonomisindeki sıcak gelişmeler ve küresel ekonominin ülkemize yansımaları, dijitalleşen dünya ve yeni pazarlama yaklaşımları, dünyadan en son AVM tasarım trendleri, yaratıcı ve yeni çözümler, yeni tüketim alışkanlıkları ve perakendeye etkileri, AVM'lerden ilginç hikâyeler, farklı uygulamalar, sürdürülebilir, güvenli, müşterinin yaşamını kolaylaştıran AVM yönetimi ve sektörü yakından ilgilendiren en sıcak konular yer alıyor.

AYD Başkanı Hulusi Belgü, bu sene 9.'su düzenlenen AVM Yatırımları Konferansı ile ilgili şöyle konuştu: "Perakende sektörü, AVM yatırımcısı, yöneticisi, perakendecisi, markaları, tedarikçileri ile bir bütünü temsil ediyor. Hepimiz Türkiye ekonomisine büyük değer katan bu zincirin birer halkasıyız. Her birimiz bu ülke için daha fazlasını yapmak için çaba içindeyiz. IX. AVM Yatırımları Konferansı'nda da tam da bunları konuşmak üzere bir araya geliyoruz."

Perakendenin Başkanları 'Başkanlar Oturumu'nda Buluşuyor
IX. AVM Yatırımları Konferansı, perakende sektörünün tüm temsilcilerini, sektörün önde gelen derneklerinin başkanlarını 'Başkanlar Oturumu'nda bir araya getiriyor. SOYSAL Kurucusu Suat Soysal'ın moderatörlüğünü yapacağı 'Başkanlar Oturumu'na TAMPF (Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu Başkanı) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kurşun, KMD (Kategori Mağazacılığı Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Acar, TMD (Tescilli Markalar Derneği) Yönetim Kurulu başkanı Hülya Aslantaş, AYD (Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Belgü, TURYİD (Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Demirer, BMD (Birleşmiş Markalar Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel, GPD (Gıda Perakendecileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Songör katılacak.

Başkanlar Oturumu'nda perakendenin mevcut durumu masaya yatırılırken, sektörün geleceğine ilişkin tespitler ve yol haritaları paylaşılacak. Oturumda, başkanlar sektörün güçlü ve zayıf yanlarını, önündeki fırsat ve tehditleri değerlendirecek ve bu değerlendirmeden hareketle, çözüm önerilerini, sektörün her kesimine düşen görevleri, atılması gereken adımları ortaya koyacaklar.

Dijital Dünyanın Sıradışı İsmi Leonard Brody AVM Yatırımları Konferansı'nda

IX. AVM Yatırımları Konferansı'nın en önemli konuşmacılarından biri yeni dünya düzeninin tartışmalar yaratan lideri olarak tanımlanan Leonard Brody olacak. Brody konferansta önümüzdeki 2 yılda yaşayacağımız "tahmin edilemez" değişimi anlatacak. Dijital dünyada iş dünyasının ve insan davranışının evrimini en iyi değerlendiren girişimcilerden biri olan ve Birleşmiş Milletler, G8, Hindistan, İrlanda ve Güney Afrika'ya danışmanlık yapan Brody, "40 yaşın altındaki en başarılı 40 insan" listesinde. Kurucusu olduğu, dünyanın en büyük haber sitelerinden biri olan NowPublic, Time dergisinin belirlediği "dünyanın en iyi 50 web sitesi" arasında ve Emmy ödülüne sahip. Brody'nin "Innovation Nation" ve diğer kitapları ise dünyada bestseller oldu. Dijitalleşmeyle dünyanın "yeniden yazıldığını" söyleyen Brody, konferansta şirketlerin bu dönüşümde başarıyı yakalamaları için ipuçları sunarken fiziksel self ve dijital self karşıtlığının pazarlamaya etkilerini anlatacak.
Mahfi Eğilmez Ekonomide Ne Oluyor? Ne olacak? Sorularına Yanıt Verecek
Konferansın bir diğer konuşmacısı ise ülkemizin önde gelen ekonomistlerinden Mahfi Eğilmez. Mahfi Eğilmez, konuşmasında önümüzdeki ekonomik fırsat ve tehditleri değerlendirerek işimiz için doğru kararlar almak, kısa ve orta vadeli planlarımızı doğru yapmak için yol gösterecek.

Türkiye ekonomisi nereye gidiyor? Küresel ekonomideki gelişmelerin ülkemize yansımaları ne olacak? Döviz kurları 2017'de nasıl seyredecek? Yatırımlarımızı yaparken bizleri ne tür ekonomik riskler bekliyor? gibi sorulara da IX. AVM Yatırımları Konferansı'nda cevap aranacak.

'AVM'lerde Güvenlik' konusunu dünyanın önde gelen güvenlik şirketlerinden Securitas anlatacak
AVM'lerde yeni güvenlik uygulamaları gündeme gelirken, ziyaretçilerin artan güvenlik beklentilerini karşılamak büyük önem taşıyor. Risklerimiz neler? Nasıl tedbirler almalıyız? Ziyaretçiyi güvende hissettirmek için ne yapmalıyız? Güvenlik hizmeti alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Securitas Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu, IX. AVM Yatırımları Konferansı'nda tüm bu sorulara yanıt verirken yeni güvenlik ortamıyla ilgili de ufuk açıcı bir oturum yapacak.

Kırmızı Koltuk'ta Perakendenin Genç Yöneticileri Sektördeki Trendleri Anlatacak

Konferansın 'Kırmızı Koltuk'unda bu sene perakende sektörünün genç kuşak temsilcilerinden HD Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Demirağ ve Derimod Yönetim Kurulu Üyesi Murat Zaim oturacak. Zorlu Gayrimenkul Grubu Genel Müdürü Didem Aydın'ın moderatörlüğünü yapacağını Kırmızı Koltuk'ta Demirağ ve Zaim perakende sektöründeki trendleri aktaracaklar.

Kaynak: Bültenler

14 Şubat 2017 Salı 11:55

Mahfi Eğilmez, Birleşmiş Milletler, Türkiye, Güncel