İyi Tarım Ürünü Sertifika Töreni Düzenlendi

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde 'İyi Tarım Ürünü' sertifika töreni düzenlendi.

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde 'İyi Tarım Ürünü' sertifika töreni düzenlendi.

Düzenlenen sertifika törenine, Vali Vasip Şahin, Akçadağ Kaymakamı Ramazan Keskin, AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Akçadağ Belediye Başkanı İbrahim Koşar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, MHP Malatya İl Başkanı Arif Yıldız, Kayısı Uygunluk Belgelendirme Ltd. Şti. Genel Müdürü Aydın Tay, Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Alibey Varlık, Ziraat Odaları yönetim kurulu üyesi Bekir Şinasi Özdemir, diğer ilgili ve yetkililer katıldı.

Programda konuşan Vali Vasip Şahin, iyi tarımın önemine temas ederek, "Türkiye her alanda olduğu gibi kaliteli ürün yetiştirmeye çaba gösteriliyor. Tohumdan sofraya güvenli ürün stratejisi her geçen gün gelişiyor. İnsanlar artık sofrasındaki ürünün nasıl üretildiğini, nasıl ilaçlanıp, nasıl paketlendiği hakkını iyi takip ediyor. Müşterinin talebini karşılamanın yanı sıra gıda güvenliğini iyi sağlamamız lazım. Artık ucuz değil, kaliteli rekabet başladı" dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz ise lisanslı depoculuk konusu üzerinde durdu. Milletvekili Öz, sağlıklı ürün üretmenin önemini de anlatarak, iyi tarım uygulaması yapan üreticilerin daha çok kazanacağını belirtti.

Konuşmalardan sonra İyi Tarım Ürünü sertifikasını yetkililer verdi. Bu yıl İyi Tarım Ürünü sertifikası alan üreticilerin dekar başına 25 TL destekleme aldığı, toplam 380 bin TL destekleme ödemesinin 2014 yılında yapılacağı belirtildi. - MALATYA
11 Eylül 2013 Çarşamba 17:28

Vasip Şahin, Faruk Öz, Akçadağ, Malatya, Yerel