İzmir Barış Şarkılarıyla Yankılandı Hd

İzmir'de 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde ünlü sanatçılar Zuhal Olcay ve Nükhet Duru, Zülfü Livaneli'nin şarkılarıyla konser verdi.

İzmir'de 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde ünlü sanatçılar Zuhal Olcay ve Nükhet Duru, Zülfü Livaneli'nin şarkılarıyla konser verdi. Gündoğdu Meydanı gece saatlerine kadar barışa ve özgürlüğe adanmış şarkılarla yankılandı.

İzmir, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nü Gündoğdu Meydanı'nda düzenlediği bir konserle kutladı. Gece geç saatlere kadar süren konserde hayatını barışa ve özgürlüğe adamış usta sanatçı Zülfü Livaneli'nin şarkılarını ünlü sanatçılar Zuhal Olcay ve Nükhet Duru seslendirdi. Ferhat Livaneli Orkestrası ve Livaneli Korosu'nun eşlik ettiği konserde sahneye önce Zuhal Olcay ardından Nükhet Duru çıktı. Livaneli şarkılarını yorumlayan iki ünlü sanatçıya İzmirliler hep bir ağızdan eşlik etti. İzmir'in büyülü bir şehir olduğunu ve bu sahnede olmaktan büyük keyif aldığını söyleyen Nükhet Duru, Ben İzmir'de doğmadım ama kendimi İzmirli gibi hissediyorum. Sizleri çok seviyorum. Zülfü Livaneli de aramızda olacaktı ancak eşi Ülker Hanım rahatsızlık geçirdiği için kendisi şuan hastanede. Ama önemli olan eserleriyle, kalbiyle, barışa gönül veren çalışmalarıyla ha orada ha burada. Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yine güzel günlerde birlikte olacağız dedi. Konserin sonunda Zuhal Olcay ve Nükhet Duru sahneye birlikte çıkarak Yiğidim Aslanım şarkısını birlikte seslendirdi. Livaneli Korosu'nun minik üyeleri ise Zülfü Livaneli'nin Özgürlük şarkısını İzmirliler'in katılımıyla coşkuyla söyledi.

İzmir Barış Şarkılarıyla Yankılandı Hd - Son Dakika

Kaynak: DHA

02 Eylül 2018 Pazar 14:03

Zülfü Livaneli, Zuhal Olcay, Nükhet Duru, İzmir, Güncel