İzmir'deki baskında kaçak sakatat ve pişmiş kelle ele geçirildi

İzmir Çiğli'de ihbar üzerine bir depoya baskın düzenlendi. Depoda lokanta ve restoranlara satılmak üzere kaçak olarak saklanan kilolarca sakatat ve pişmiş kelle yakalandı.

İzmir'de halk sağlığını tehdit eden bir depoya ihbar üzerine baskın yapıldı. Baskında zabıta ekipleri lokanta ve restoranlara satılmak için bekletilen kilolarca kaçak sakatat ve pişmiş hayvan kellesi ele geçirdi.

ADRESTEKİLER KAÇTI

Çiğli Belediyesine gelen ihbar üzerine harekete geçen Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ataşehir Mahallesi'nde bulunan bir depoya baskın yaptı. Ekipler, ihbar edilen adreste kimseyi bulamazken, karşılaştıkları sağlıksız manzara karşısında şok oldu.

KİLOLARCA KAÇAK SAKATAT VE PİŞMİŞ KELLE

Çiğli Belediyesi ile Tarım İlçe Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen incelemeler sonucu izinsiz ve belgesiz sakatat ve kelle depoladığı tespit edilen depo sahibine para cezası uygulanırken, sakatat ve hayvan kellelerinin saklandığı depo da mühürlendi. Baskında ele geçirilen sakatat ve hayvan kelleleri Tarım İlçe Müdürlüğüne bağlı gıda denetim personelleri ile zabıta ekipleri gözetiminde, Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince çöp kamyonuna yüklenerek imha edildi.

"HALKIMIZIN SAĞLIĞIYLA OYNATMAYACAĞIZ"

Halk sağlığının korunması noktasında özenle çalıştıklarını vurgulayan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, "Halk sağlığıyla kimsenin oynamasına göz yummuyoruz. Bu doğrultuda ilçemiz sınırları içerisinde yer alan pazar, restoran, imalathane ve okullarda zabıta ekiplerimiz aracılığıyla kontrollerimizi düzenli olarak sürdürüyoruz. Bu hizmetlerimizin yanı sıra gelen ihbarları önemsiyor ve gerekli müdahaleyi anında yapıyoruz. Çiğli'deki depoda da onlarca kilo sakatat ele geçirildi ve imha edildi. Halkımızın sağlığına zarar verecek davranışlarda bulunanlara en ağır cezai işlemleri uygulamaya devam edeceğiz" dedi.

İzmir'deki baskında kaçak sakatat ve pişmiş kelle ele geçirildi - Son Dakika

Kaynak: İHA

14 Şubat 2020 Cuma 10:13

Çiğli Belediyesi, İzmir, Çiğli, Sağlık, Yaşam, Son Dakika
YORUMLAR (9)
 • Diyarbakır li : Bunlar kaçak sakatat değil dir yazın güneydoğu da soğuk depoları atılıp kışın diğer bölgelere gönderilir
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • ÜZGÜN : İZMİRE İŞ İÇİN GİTTİĞİMDE SADECE KAFELERE GİRERİM. KESİNLİKLE BİR YERDE YEMEK YEMEYE GİREMİYORUM İÇİM RAHAT OLMUYOR.GERÇEKTEN ÇOK ÜZÜLÜYORUM İZMİRİN HALİNE. ÇOK BAKIMSIZ . İNSANLARI ÇOK GÜZEL AMA SANKİ ALIKOYULMUŞLAR KOMPLEKS YAPIYORLAR.
  Cevap Yaz 3 3 Yayından Kaldır
 • doğan izmir : adam doğru söylüyor kardeşim heryer böyle değil bir çok il böyle ama hepsi değil ve izmir hiç olmaması gereken bir yer
  1 0 Yayından Kaldır
 • Belediyeler : Aman vermesin kontrol yapılsın devamlı iş yerleri hijyenik degilse kapatilsin
  0 0 Yayından Kaldır
 • Olmayan ADALET : HAYRET; Bir işyeri var, baskın yapılıyor kimse yok acaba neden kimin çalıştırıldığı da belli değil, nerede oranın muhtarı,bekçisi, belediyesi,,, bırakın bu işleri adama kaldırmaya yer arıyordu ihbar etti zabıta kaldırdı....
  Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır

Son Dakika