İzmir'de Sağanak Yağış Etkili Oldu

İzmir'de sağanak yağış etkili olduİZMİR'de dün akşam saatlerinde başlayıp, devam eden sağanak yağış etkili olurken, cadde ve yollarda su birikintileri oluştu.

İzmir'de sağanak yağış etkili oldu

İZMİR'de dün akşam saatlerinde başlayıp, devam eden sağanak yağış etkili olurken, cadde ve yollarda su birikintileri oluştu.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nin daha önceden uyarısını yaptığı sağanak yağış, İzmir'de etkili oldu. Kentin farklı noktalarında cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Su birikintileri özellikle trafikteki sürücülere zor anlar yaşattı. Bayraklı'da mazgalların tıkanması sonucu özellikle merdivenli sokaklarda sular şelaleye benzer görüntüler oluşturdu. Menemen'de aşırı yağış nedeniyle tarım arazileri sular altında kaldı. Çiğli'de bir ilköğretim okulunun girişinde oluşan su birikintisi nedeniyle okul çıkışı öğrenciler zor anlar yaşadı. Öğrenciler, su birikintisinin içine yerleştirilen oturakların üzerene basarak okuldan çıktı. Poligon Mahallesi'nde de inşaat çalışması sırasında köklerine zarar verilen çam ağacı, yağışla birlikte devrildi. Devrilen ağaç sokakta bulunan bazı araçlarda maddi hasara yol açtı. Yağışların akşam saatlerine kadar etkili olacağı belirtildi.

İzmir'de Sağanak Yağış Etkili Oldu - Son Dakika

Kaynak: DHA

13 Şubat 2019 Çarşamba 17:12

Bayraklı, Menemen, İzmir, Çiğli
YORUMLAR