İzmir Dikili'de Denizde Boğulan Genç, Kınık'ta Toprağa Verildi

Dikili'de denizde boğulan genç, Kınık'ta toprağa verildiİZMİR'in Dikili ilçesinde, serinlemek için girdiği denizde suda boğularak yaşamını yitiren 23 yaşındaki Suat Çetin, ailesinin yaşadığı Kınık ilçesinde gözyaşları içinde toprağa verildi.

Dikili'de denizde boğulan genç, Kınık'ta toprağa verildi
İZMİR'in Dikili ilçesinde, serinlemek için girdiği denizde suda boğularak yaşamını yitiren 23 yaşındaki Suat Çetin, ailesinin yaşadığı Kınık ilçesinde gözyaşları içinde toprağa verildi.
Çiftçilik yapan Suat Çetin, dün (çarşamba) 3 arkadaşı ile birlikte komşu ilçe Dikili'nin Kabakum Mevkisi'ne denize gitti. Yüzme bilmeyen 4 arkadaş, serinlemek için birlikte denize girdi. Bir süre suda kalan 4 arkadaştan 3'ü denizden çıktı. Yalnız başına bir süre daha suda kalan Çetin, bir süre sonra gelen dalgayla sürüklenip, kayboldu. Çetin'in dalgalara kapıldığını farkeden çevredekiler, yardıma gitti. Çetin, suda hareketsiz halde bulunarak kıyıya çıkarıldı. Plajdakilerin durumu bildirmesi üzerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen çok su yuttuğu belirlenen Çetin kurtarılamadı. Bu sırada sigaralarını almak için otomobile giden arkadaşları, döndüklerinde Çetin'in suda boğulup yaşamını yitirdiğini öğrenince gözyaşlarına boğuldu. Çetin'in cesedi jandarma ve savcının olay yerindeki incemenin ardından otopsi için İzmin Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.
Bekar olan Çetin'in, otopsinin ardından bugün yakınları tarafından alınan cenazesi, ailesinin yaşadığı Kınık'ın Yayakent Mahallesi'ndeki evlerinin önüne getirildiğinde, anne Sıdıka Çetin ve baba Mehmet Çetin ile diğer yakınları gözyaşlarına boğuldu. Tek çocuklarını kaybetmenin acısını yaşayan Çetin çiftini komşuları teselli etmeye çalıştı. Helallik alınmasının ardından, Çetin'in ikindide Yayakent Merkez Camisi'ne götürülen cenazesi, kılınan namaz sonrası Yayakent Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kaynak: DHA

12 Temmuz 2018 Perşembe 20:25

Yayakent, Dikili, Kınık, Politika, Güncel