İzmir Yeşilçam'ın Usta Oyuncusu Son Yolcuğuna Uğurlandı

İzmir'de yeni taşındığı evinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Yeşilçam'ın usta oyuncusu 85 yaşındaki Kemal İnci, Karşıyaka'da sevenlerinin katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

İzmir'de yeni taşındığı evinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Yeşilçam'ın usta oyuncusu 85 yaşındaki Kemal İnci, Karşıyaka'da sevenlerinin katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye sinema camiasından kimsenin katılmaması dikkat çekti.
Yeşilçam'ın 1933 yılında Adana'da hayata gelen ve aynı zamanda kendisi gibi oyuncu olan Bilal İnci'nin ağabeyi Kemal İnci Karşıyaka'da 15 gün önce taşındığı evinde uyurken geçirdiği kalp krizi sonrasında yaşamını yitirdi. Bir süre önce lenf kanseri nedeniyle Ege Üniversitesi Hastanesi'nde kemoterapi gören ve sonuçlarının iyi çıkmasıyla 'Bu kanseri de yendim' diyerek yakınlarıyla kutlama yapan Kemal İnci için Karşıyaka Şemikler Merkez Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye Kemal İnci'nin kızı Elif İnci, yeğeni Bilal İnci'nin oğlu Murat İnci, kendisi gibi oyuncu olan yeğeninin çocukları Ayça ve Ayçin İnci, yakınları ve çok sayıda seveni katıldı. Sinema dünyasından cenazeye katılım olmaması ise dikkat çekti. Cenaze namazı öncesi açıklama yapan oyuncu Ayça İnci, basında yer alan bazı haberlere üzüldüklerini belirterek, Türk basını reyting uğruna ajitasyonu seviyor. 'Evde ölü bulundu' söylemleri doğru değil. Dedem Bilal İnci'de otel odasında ölü bulunmadı. Dizi çekmek için gittiği İstanbul'da kaldığı otelde öldü dedi. Ayçin İnci ise, Babam hem amcasına hem de kendi babasına her zaman son anına kadar maddi ve manevi destek vermiştir. Bizim ailemiz öyle bir ailedir. Biz Kemal İnci sayesinde sinemaya girdik. Ailecek emek verdik. Kemal İnci'dir, Bilal İnci'yi sinemaya yönlendiren. Hepimiz ailecek bu sektöre hizmet ediyoruz. Şundan dolayı mutluyum, amcam 85 yaşında vefat etti. Birbirini seven bir ailenin içindeydi diye konuştu. Bilal İnci'nin oğlu Murat İnci'de Kemal İnci'nin kızının son anına kadar yanında olduğunu ve yalnız olmadığını söyledi.
İkindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Yeşilçam Sineması'nın usta oyuncusu için helallik alındı. Okunan duanın ardından Kemal İnci'nin omuzlarda taşınan naaşı, cenaze arabasına koyularak Doğançay Mezarlığı'na götürüldü. Kemal İnci, vasiyeti üzerine öldüğü kentte son yolculuğuna uğurlandı.
İzmir Yeşilçam'ın Usta Oyuncusu Son Yolcuğuna Uğurlandı

Kaynak: DHA

01 Ekim 2018 Pazartesi 18:17

İzmir, Kemal İnci, Güncel