İzoder'in Yeni Başkanı Levent Pelesen Oldu

Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği'nin (İZODER) Olağan Genel Kurulu'nda Levent Pelesen oy birliği ile başkanlığa seçildi.

Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği'nin (İZODER) Olağan Genel Kurulu'nda Levent Pelesen oy birliği ile başkanlığa seçildi.

Pelesen, "Yalıtım sektörü için bir başvuru merkezi olarak, yalıtım konusunda kamu ve kamuoyunu bilinçlendirmeye devam edeceğiz" dedi. 

İZODER'den yapılan açıklamaya göre, İZODER'in Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk'ün de katıldığı toplantıda yapıldı. Prof. Dr. Mustafa Öztürk, yaptığı konuşmada, yalıtım sektörünün öneminin farkında olduklarını belirterek, enerji verimliliği ve enerji tasarrufu için doğru malzemeler ve kaliteli işçilikle yapılan ısı yalıtımının, ülke ekonomisine katkılarının altını çizdi. Yalıtım sektörünün uzun zamandır çıkmasını beklediği ses ve su yalıtımı yönetmeliklerinin de mutlaka çıkartılacağını belirten Mustafa Öztürk, sektördeki kayıt dışı uygulamalar ve haksız rekabetin önlenmesi için de sektör dernekleri ve Bakanlığın birlikte hareket etmesinin önemini vurguladı. 

Genel Kurul'da İZODER 12. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, başkanlığı süresince İZODER'de yapılan çalışmaları anlatarak, yeni yönetim kuruluna başarı dileklerini iletti. Dernek üyelikleri sona eren ancak İZODER'in kuruluş aşamasında görev alan ve geçmiş yıllarda derneğin faaliyetlerine önemli katkılarda bulunan üyelere İZODER Onur Üyeliği Belgeleri de takdim edildi. Kurucu Üye ve 2. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Korhan Işıkel, Kurucu Üye Bülent Kıraç, 7. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Arif Nuri Bulut ve 9. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Arıman'a Onur Üyeliği Belgeleri Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu tarafından verildi.

İZODER'in yeni başkanı görevi devraldı

Programın ikinci bölümünde İZODER'in yeni Yönetim Kurulu Belirlendi. Yönetim Kurulu Başkanlığına MARDAV Genel Müdürü Levent Pelesen'in seçildiği İZODER'de, Başkan Vekilliğine İZOCAM Genel Müdürü Levent Gökçe ve ERYAP Yönetim Kurulu Üyesi Emrullah Eruslu getirildi. 

"Beklenen yasa ve yönetmeliklerin takipçisi olacağız"

Sektörün gelişimine katkıda bulunmayı hedeflediklerini vurgulayan Levent Pelesen, yaptığı konuşmada, İZODER'in yalıtım sektörü için bir başvuru merkezi olmaya ve yalıtım konusunda kamu ve kamuoyunu bilinçlendirmeye devam edeceğini belirtti. Sektörün büyümesi ve gelişimi için yeni yönetimin de gerekli çalışmaları aralıksız sürdüreceğini ifade eden Levent Pelesen, yeni çalışma döneminde, sektör adına çıkması beklenen yasa ve yönetmeliklerin takipçisi olacaklarını söyledi. 

İZODER'in yeni yönetimi uzun bir çalışma dönemine hazır

İZODER Murahhas Üyesi Ertuğrul Şen'in Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdüreceği yeni Yönetim Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluşuyor: KALEKİM Genel Müdürü Altuğ Akbaş (Sayman), ODE Genel Müdürü Ali Türker, GÜNEY YAPI Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bülent Güney, SİNERJİ YALITIM Genel Müdürü Ahmet Yaşar, BASAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ateş, RAVABER Genel Müdürü Harun Hasyüncü, ÖZGÜR ATERMİT Yönetim Kurulu Üyesi Levent Özgür, BTM Yönetim Kurulu Üyesi Orkun Ürkmez, TRAKYA CAM Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı S. Ebru Şapoğlu, BETEK Yalıtım Grb. Direktörü Taner Soner Şahin, DKM İnşaat Genel Müdürü Volkan Dikmen

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Levent Pelesen, Yapı Fiziği konusunda eğitim aldı. Mardav Yalıtım AŞ'nin 1995 yılında kuruluşunda bulunan Pelesen, Satış Müdürü olarak göreve başladı ve 1999 yılında Genel Müdürlük görevini aldı ve 2001 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyeliğini ve Genel Müdürlük görevini sürdürüyor. Halen, ToroussYapı Elemanları Üretim ve Pazarlama şirketinin Yönetim Kurulu Üyeliği, Ravago Türkiye İcra Kurulu üyeliği, Ravaber Yapı Ürünleri AŞ Yönetim Kurulu Üyeliği ve Stoper Yapı ve Yalıtım Sistemleri AŞ Yönetim Kurulu Üyelikleri bulunan Levent Pelesen, evli ve iki çocuk babası.

(Fotoğraflı) - İstanbul

Kaynak: DHA

14 Nisan 2017 Cuma 15:45

Mustafa Öztürk, Ahmet Bülent, Politika, Güncel