Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 178. Yıl Dönümü

Jandarma teşkilatının 178'inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Sakarya İl Jandarma Komutanlığı'nca şehit yakınları, gaziler ve ailelerine iftar verildi.

Jandarma teşkilatının 178'inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Sakarya İl Jandarma Komutanlığı'nca şehit yakınları, gaziler ve ailelerine iftar verildi.
Erenler ilçesindeki İl Jandarma Komutanlığı'nda verilen iftar öncesinde Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ve İl Garnizon Komutanı Albay Emin Dursun masaları gezerek gaziler ve şehit yakınlarıyla selamlaştı.
İftarın ardından konuşan Vali Coş, feragat, fedakarlık, cesaret ve kahramanlıkla hizmet eden jandarma teşkilatının kuruluş yıl dönümünün kutlandığını, aynı zamanda ramazan ayı dolayısıyla hep beraber iftar yapma imkanını elde ettiklerini söyledi.
Şehitler ile vefat eden gazileri rahmet ve şükranla andığını belirten Vali Coş, "Jandarma teşkilatımız memleketin en ücra köşesinde suç ve suçlarla mücadele eden, kanun ve nizam hakimiyetinin sağlanmasında ülkemizin devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün tesisinde çok büyük hizmetler yapmıştır. Memleketimizin neresinde olursa olsun verilen her türlü göreve, koşarak gözünü kırpmadan giden, 'Ölürsem şehit, kalırsam gazi' anlayışıyla hareket eden her biri gönül ve hizmet adamı olan bu kutsal ocağın değerli mensuplarına yüce Allah'tan sağlık ve esenlik diliyorum, daha nice 178 yıllar aziz milletimize ve yüce devletimize hizmet etmelerini Cenabıhak'tan temenni ediyorum." şeklinde konuştu.
Vali Coş, jandarma teşkilatının binlerce şehit, on binlerce gazi vererek memleketin her köşesinde kanunların, amirlerin ve devletin kendilerine verdiği görevleri en iyi şekilde yerine getirdiğini ifade ederek, ramazan ayının herkese hayırla getirmesini Allah'tan dilediğini kaydetti.
İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun da jandarma teşkilatının 178'nci kuruluş yıl dönümünde beraber olmaktan heyecan ve mutluluk duyduklarını söyledi.
Türkiye'nin her köşesinde görev yapan jandarmanın, kendisine verilen görevleri milletten almış olduğu destekle omuz omuza yapmanın gururunu yaşadığını belirten Dursun, şunları kaydetti:
"Jandarma, kutsal vatanımızın en ücra köşelerinde çalışan, fedakarlık ve feragat örneği bir kanun ordusudur. Jandarma teşkilatı ülkemizin bölünmez bütünlüğüne topyekun kasteden, dış odaklarca desteklenen, daimi ve harici tüm terör örgütlerine karşı özellikle FETÖ, PKK ve DEAŞ'la mücadeleye milletimizin destek ve kararlığıyla devam etmektedir. Bu mücadele son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam ettirilecektir. Gücümüzü bağrından çıktığımız asil, fedakar milletimizden ve dualarından almaktayız."
İftara Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, hakim, savcılar, gaziler, gazi ve şehit aileleri ile askeri erkan katıldı.
Program sonunda havai fişek gösterisi gerçekleştirildi.

Kaynak: AA

14 Haziran 2017 Çarşamba 22:25

Erenler, Hüseyin Avni Coş, Politika, Güncel