Jandarmanın Eğitimli At ve Köpeklerinin Gösterisi Nefes Kesti

Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 175. yıl dönümü Nevşehir'de törenlerle kutlandı.

Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 175. yıl dönümü Nevşehir'de törenlerle kutlandı. Törenlerde eğitimli at ve köpeklerin gösterisi büyük beğeni topladı.

Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 175. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen tören, Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi'nde (JAKEM) yapıldı. Törene Nevşehir Vali Vekili Vural Demirtaş, AK Parti Milletvekilleri Erdal Feralan ve Murat Göktürk, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Nuri Güler, Jandarma Alay Komutanı Jan. Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul, Belediye Başkanı Hasan Ünver, İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, siyasi parti il başkanları, daire müdürleri, Jandarma personeli, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende konuşan Jandarma Alay Komutanı Jan. Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul, başarılarla dolu 175 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığının, kuruluşundan bugüne yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güveni ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleri ile Türk ulusunun takdirini kazandığını söyleyerek, "Bugün mensubu olmakla her zaman onur duyduğumuz kurulduğu günden bugüne yüce milletimize ve güzel vatanımıza sadakatle hizmet eden Jandarma Teşkilatı'nın 175'inci kuruluşu yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. 175 yıllık köklü tarihiyle Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, ulusumuzun bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azmindeyiz" dedi.

Aras'ın konuşmasının ardından jandarma teşkilat tarihçesinin okunması ile devam eden programda daha sonra jandarmanın kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen şiir, resim, fotoğraf ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ödül töreninin ardından JAKEM bünyesinde eğitilen at ve köpeklerin gösterisi izlendi. Arama ve kurtarma, koruma ve narkotik köpeklerinin gösterisi ve atların engelli atlama gösterisi katılımcılar tarafından büyük alkış aldı.

Program kokteylle sona erdi. - NEVŞEHİR

Kaynak: İHA

14 Haziran 2014 Cumartesi 12:52

Murat Göktürk, Ak Parti, Vural Demirtaş, Nevşehir, Politika, Güncel