Jinekoloğa 'Bekaretimi Bozdun' Davası

İstanbul'da doktora muayeneye giden 41 yaşındaki kadın, muayene sırasında bekaretini bozduğu gerekçesiyle doktoru dava etti.

Kasıklarında yanma şikayetiyle gittiği doktorun muayene sırasında bekaretini bozduğunu öne süren S.G. doktordan davacı oldu.

"KANINI SİL VE GİYİN"

İstanbul Fatih'te yaşayan S.G (41), kasıklarında yanma ve karın ağrısı şikayetiyle gittiği doktor Z.Y'den şikayetçi oldu. Z.Y'nin bekar olup olmadığını sormadan ve mahiyetini açıklamadan sadece bir test yapacağını söylediği belirten S.G.," Ultrasonla herhangi bir muayene yapmadan bir metal çubuk kullanarak test yaptı. Sonra kanama oldu. Bana 'Kanı sil ve giyin,muayenede kendini çok gerdin, kanama bu gerginlikten oldu' dedi.

"BAŞKA DOKTORA GİTTİM 'BAKİRE DEĞİLSİN' DEDİ"

Kanamalarım sürünce ertesi gün başka bir doktora gittim. Bu kez 'rahim ağzında taze kanamalı yırtıklar var, artık bakire değilsin' yanıtını aldım.Toplumun yapısı ve değerleri kapsamında evlenmemiş bir bayan olarak çok zor durumda bırakıldım" dedi.

'BEKARETİMİ BOZDU' DEDİĞİ DOKTOR SAVUNMA YAPTI

Hakim karşısına çıkan Z.Y.,"Bana bakire olmadığını ifade etmiş olmalı ki o muayeneyi yaptım. Bu muayene sırasında normal bir kanama dışında bir şey olmadı. Muayene sırasında kullandığım alet doğum yapmış kadınlarda bile kanamaya neden olabilir.Bakire olan birisinin buna tepki vermemesi mümkün değildir" dedi.

Kaynak: Haberler.Com

28 Ekim 2014 Salı 11:59

Fatih, İstanbul, Güncel