Eren Bülbül'ün Kanını Yerde Bırakmayan Timsahlar, Kartallar ve Doğanlar İlk Kez Bu Kadar Yakından Görüntülendi

Eren Bülbül'ü şehit eden teröristleri etkisiz hale getiren Jandama'ya bağlı Kartallar ve Doğanlar, Timsahlar ilk kez görüntülendi.

Giresun yaylalar bölgesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar tüm hava koşullarına rağmen devam devam ediyor. Şehit Uzman Çavuş Ali Cevizci'nin katilleri adeta her ağacın arkasına bakılarak aranıyor.

GİRESUN'DA OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Operasyonlara Bursa JÖH'e bağlı 'Timsahlar' Bulancak JÖH'e bağlı 'Kartallar ve Doğanlar' timleri ile Jandarma'nın en seçkin askerlerinden oluşan Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı'na (JÖAK) bağlı Jandarma Özel Operasyon (JÖPER) timleri de destek veriyor.

İLK KEZ YAKINDAN GÖRÜNTÜLENDİLER

Giresun yaylalar bölgesinde ki operasyonda Jandarma'nın en seçkin askerlerinden oluşan JÖPER'ler ilk kez yakından görüntülendi.

EREN BÜLBÜL'ÜN KATİLLERİNİ ETKİSİZ HALE GETİRDİLER

Bölgeye ilk olarak 15 yaşında PKK tarafından şehit edilen Eren Bülbül ve Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik için gelen bu özel timler PKK'lı hainlerin izlerini ormanlık alanda sürüyor.

Daha önce operasyonların sürdüğü Güce ilçesinde Eren Bülbül'ün katillerini etkisiz hale getiren JÖPER'ler şimdi ise yaylalar bölgesinde Ali Cevizci'nin katilleri ve bölgede bulunan örgütün sorumlusunu etkisiz hale getirmek için titiz bir çalışma yürütüyor.

NEFES KESEN OPERASYONLAR

Operasyonların sürdüğü bölgeye giren İHA muhabiri JÖPER'lerin de destek verdiği arama tarama faaliyetini görüntüledi. Nefes kesen operasyonda timler adeta her noktayı didik didik tarıyor, bakılmadık alan bırakmıyor.

Kaynak: İHA

13 Temmuz 2018 Cuma 10:49

PKK, Giresun, Güncel