Skorer

Juve'nin Kararı Carole'ü Getirdi

Galatasaray Juventus'tan gelen olumsuz yanıtla Lionel Carole seçeneğine döndü. Torino ekibi ilk başta oyuncuyu sezon sonu için bırakmayı düşünürken, Allegri'nin görüşü sonrası sözleşme uzatmaya karar verdi.

Onur Dinçer / Skorer
Galatasaray'ın sol bek transferindeki bir numaralı hedefi olan Kwadwo Asamoah'ta beklenmedik gelişmeler yaşandı. Juventus ile sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Ganalı futbolcunun devre arasında takımdan ayrılmayacağının ortaya çıkmasının ardından şimdi de oyuncunun sezon sonunda gidişinin önü kesildi. 
Bunun üzerine Galatasaray, sezon sonuna dek kiralık olarak Sevilla'ya gönderdiği Lionel Carole'den gelen haberle karşılaştı. İspanyol ekibi oyuncuyu sezon sonuna dek elinde tutmadan, devre arasında gönderme kararı aldı. Fatih Terim'in de kadrosunda görmek istediği oyuncu böylece yeniden sarı-kırmızılı ekibin yolunu tuttu.  
Spinazzola dönse bile...
Atalanta'da kiralık forma giyen Spinazzola sezon sonunda Juve'ye geri dönecek. Genç futbolcu geri dönmeden Asamoah'ı bırakmamaya karar veren Torino ekibi, kadrodaki tek sol bek Alex Sandro'yu alternatifsiz bırakmak istemiyor. 
Yeni sözleşme teklif edilecek  
Ancak sezon bitimiyle Spinazzola'nın dönmesinin ardından da, Kwadwo Asamoah'ın kadroda tutulmasına karar verildi. Kadrodaki sol bek sayısı ikiye yükselecek olmasına karşın, Ganalı futbolcunun başka bölgede değerlendirilmesinin düşünüldüğü, bu kapsamda kendisine yeni sözleşme teklif edilmesinin beklendiği ortaya çıktı. 
Sol  bek olmazsa sol kanat oynayacak 
Teknik direktör Allegri takımı 4-2-3-1 oynattığı maçlarda Asamoah'a sol bek olarak görev verirken, 3-5-2'de ise kendisini orta sahanın solunda oynattı. Futbolcudan orta sahada da verim alan İtalyan çalıştırıcı bunun üzerine futbolcuyu takımda tutmaya karar verdi. Sandro ve Spinazzola ile sol bek için iki alternatif oluşturacak Allegri, Asamoah'ı da hem sol bek hem sol kanat için kullanacak. 

Kaynak: Skorer
04 Ocak 2018 Perşembe 11:40
YORUMLAR

Son Dakika