Polislerden Kaçmaya Çalışırken Kendini Kitlediği Odanın Tavanı Çöktü

ABD'de bir mahkum, tavandaki havalandırma tünelinden kaçmaya çalışırken, üstünde bulunduğu zeminin çökmesi sonucu polislerin bulunduğu alana düşerek yakalandı.

ABD'de bir mahkum, tavandaki havalandırma tünelinden firar etmeye çalışırken, memurların bir anlık boşluğundan yararlanarak sağlık odasına gidip kapıyı arkadan kilitledi. Memurların ikazlarına rağmen kapıyı açmayan mahkum, tavandaki havalandırma tüneline üstünde bulunduğu zeminin çökmesi sonucu polislerin bulunduğu alana düşerek yakalandı.

KENDİNİ ODAYA KİTLEDİ

Olay ABD'nin Indiana eyaletinde Jackson bölgesinde meydana geldi. 28 yaşındaki Blaze Ayers adlı mahkum tutuklu bulunduğu odanın değişimi sırasında, memurların bir anlık boşluğundan yararlanarak sağlık odasına girerek kapıyı arkadan kilitledi. Memurların ikazlarına rağmen kapıyı açmayan Ayers, tavandaki havalandırma tüneline girerek kaçmaya çalıştı. Bir süre sonra odaya giren memurlar mahkumun havalandırma tünelinden kaçtığını görünce ceza evindeki tüm görevlileri ikaz etti.

POLİSLERİN ORTASINA DÜŞTÜ

Bir süre sonra cezaevinin veri kayıt merkezinde sesleri duyan polisler, tavandaki havalandırma tünelinden parçalar döküldüğünü gördü. Havalandırma boşluğu, mahkumun ağırlığına daha fazla dayanamadı ve çöktü. Firar hayalleri ile kaçmaya çalışan mahkum ise silahlarını çekmiş kendisini bekleyen polisler ortasına düştü.Mahkum hakkında önceki suçlarının yanında firar girişiminden de soruşturma açıldı. Yaşanan o anlar ise cezaevinin güvenlik kameralarınca görüntülendi.

Kaynak: DHA

08 Şubat 2019 Cuma 01:20

Indiana, Amerika Birleşik Devletleri, 3. Sayfa, Dünya
YORUMLAR