Kadıköy'de Fenerbahçe Sergisi

Fenerbahçe Spor Kulübü Müzesi'nde yer alan ve her biri özel anılara ve başarılara sahip kupaların bulunduğu "Mazinde Bir Tarih Yatar" isimli sergi, Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi'nde açıldı.

1930'lu yıllarda Fenerbahçe stadında maç izleyenler, 1940'lı yılların sarı lacivert çubuk formalı takımı, 1952'de kazanılan Eva Peron kupası… 108 yıllık koskoca bir tarih…

Kadıköylüler için başka bir heyecan ve hayatın başka bir adı olan Fenerbahçe tarihi Barış Manço Kültür Merkezi'nde. Fenerbahçe kulübü ve Kadıköy Belediyesi'nin iş birliğiyle, Fenerbahçe Spor Kulübü Müzesi'nde yer alan ve her biri özel anılara ve başarılara sahip kupaların bulunduğu "Mazinde Bir Tarih Yatar" isimli sergi, Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi'nde açıldı.

İkiye Bölünen Başvekil Kupası

Sergide ayrıca 1958 yılında Mülkiyeliler Birliği'nin Başbakan Adnan Menderes adına düzenlediği ve Galatasaray ile oynanan maçın kupası da sergileniyor. Uzatmalara giden maç, havanın kararmasıyla oynanma imkanı kalmayınca kupa ortadan ikiye bölünür ve her iki takıma da birer parça verilir. Sergide bu kupanın Fenerbahçe'ye ait kısmını görmek mümkün.

15 Ekim tarihine kadar açık kalacak sergi 108 yıllık tarihe sahip Fenerbahçe Spor Kulübü'nün kazandığı ve geçmişe ışık tutan binlerce kupa, şilt, madalya ve benzeri objeden oluşan sergi ücretsiz olarak ziyaretçileriyle buluşuyor.

Kaynak: Bültenler
06 Ekim 2015 Salı 09:46
YORUMLAR

Son Dakika