'Ölmek istemiyorum' videosu sosyal medyaya damga vurdu

Kadın cinayetlerine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesinde, acımasızca öldürülen kadınların hikayeleri canlandırıldı. Tüyleri diken diken eden video sosyal medyaya damga vurdu.

Nart TV, son yıllarda artış gösteren kadın cinayetlerine dikkat çekmek için bir proje geliştirdi. Projede son yıllarda eşi, arkadaşı ya da tanımadığı kişiler tarafından canice öldürülen kadınların ölüm hikayeleri anlatıldı.

ÖLDÜRÜLEN KADINLARIN HİKAYESİNİ ANLATTILAR

"Ölmek istemiyorum" başlığıyla yayınlanan ve sosyal medyaya damga vuran video "Neydi kadın? Kadın anaydı, kadın aşktı, kadın topraktı, kadın eşinin esbabını giyip cepheye çıkandı. Şimdi kadının toplumdaki yerine bakalım ya da yerleşemediği yurduna." sözleriyle başladı. Videoda canice öldürülen Münevver Karabulut, Sinem Yurdanur, Özgecan Aslan, Müberra Kuzdan, Gülay Şimşek, Filiz Karadavut, Dilek Zengin, Emine Bulut ve Şule Çet'in ölüm hikayeleri anlatıldı.

YORUM YAĞDI

Sosyal medyada hızla yayılan videoda kadınlara makyajla yapılan yara ve kesikler ise izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Videoya "Erkekliğimden utandım", "Tüylerim diken diken oldu" ve "Ağlamaktan izleyemedim" gibi yorumlar yapıldı.

'Ölmek istemiyorum' videosu sosyal medyaya damga vurdu - Son Dakika
07 Kasım 2019 Perşembe 10:12

Münevver Karabulut, Gülay Şimşek, Emine Bulut, Şule Çet, Makyaj, Gülay, TV
YORUMLAR (5)
  • engin : ee peki menfati uğruna insanları bir birine kırdıran hakeretler küfürler ettirip sonrada 2 kuruş icin milleti mahkemelere taşıyan magdur rolü oynayan kadın vardıya a v olan kahraman oldu magdur oldu sözde sözde insanları savunmaya adeleti tescil etmeye calışan kişi bide düşünün artık gerisini
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • ganimet : Kadın erkek ayrıl artık nereye kadar devam edecek bu uçurum her geçen gün gittikçe artıyor. kadın yerini bilmeli koca ise kadınına sahip çıkmalı ve ona kol kanat germeli alttarafı bunu yapacaktık. lakin olaylar amacını aştı.biri daha haklımı veya haksızmı belli olmadan suçsuz ve dokunulmaz oldu diğeri ise aynı şekilde cani kabul edildi. herkesin yaşantısı farklıdır. başkaların yaşadığı olayları topluma maal etmemek lazım. kadın anadır erkek atadır. herkes yerini ve haddini bilmeli.
    Cevap Yaz 3 3 Yayından Kaldır
  • gerçek : inşallah insanların vicdanına birazcık dokunursunuz. Artık herkes o kadar sinirli ve tahammülsüz ki saçma sapan şeyler yüzünden, insanların bir anlık öfkesinden, kadınlar ,çocuklar ve insanlar ölüyor. Lütfen bu kadar sinirli olmayın.İnsanların fikirlerine,inanışlarına saygı duyun. Her zaman siz haklı olamazsınız,başkalarına da haklı olma fırsatı verin..
    Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır