Kadir Gecesi'nde Önce Kur'an-ı Kerim'i Öptüler, Sonra Soygun Yaptılar...hırsızlık Anları Kamerada

Kadir Gecesi'nde önce Kur'an-ı Kerim'i öptüler, sonra soygun yaptılar.

Kadir Gecesi'nde önce Kur'an-ı Kerim'i öptüler, sonra soygun yaptılar...Hırsızlık anları kamerada
Kadıköy'de yaşanan hırsızlık olayında ibretlik görüntü
Kadir Gecesi'nde hem işyerini soydu, hem de dolapta bulduğu Kur'an-ı Kerimi öptü
Bir ayda ikinci soygunu yaşayan iş yeri sahibi: "Mübarek kadir gecesi, insanlar ibadet ederken, onlar içeriye rahat rahat giriyorlar ve hırsızlığı gerçekleştiriyorlar"
İSTANBUL - Kadıköy'de Kadir Gecesi'nde yaşanan hırsızlık "bu kadarına da pes" dedirtti. Dolapları karıştırırken bir bulduğu Kur-an'ı Kerim'i öperek başına koyan zanlı, ardından hırsızlığa devam etti. İş yerini 15 dakikada soyan üç hırsızın gerçekleştirdiği soygun güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.
Kadıköy'de Mustafa Şahin isimli bir iş adamına ait inşaat ve gayrimenkul şirketine Kadir Gecesi'nde hırsız girdi. Bir ay önce de Ümraniye'deki iş yeri soyulan Mustafa Şahin, Sabah saatlerinde iş yerine geldiğinde ikinci bir şok yaşadı. Yaşanan hırsızlık olayı Polis tarafından incelenirken, olayın 3 kişi tarafından gerçekleştirildiği güvenlik kameralarından tespit edildi.
Güvenlik kameralarını izleyen iş yeri sahibi gördükleri karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Görüntülerde elektronik kepengi elleri ile zorlayarak ana hırsızlar, hızla ofise giriyor. İlk giren hırsız, ilk etapta masanın üzerinde bulunan bir cep telefonunu cebine koyuyor. Daha sonra ofisin arkasındaki Mustafa Şahin'in odasına geçen hırsızlar, odayı karıştırmaya başlıyor. Masanın çekmecelerini karıştıran zanlılardan bir tanesi, çelik kasanın yanında bulunan dolapta bir Kur'an-ı Kerim'i görüyor. Kur'an-ı Kerim'i alarak öpen ve alnına koyan zanlı, ardından hırsızlığa devam ediyor. Zanlılar daha sonra buldukları anahtarla çelik kasayı açıyor ve çek ve senet gibi değerli evrakları alarak dışarı çıkıyor.
Olayın şokunu yaşayan iş yeri sahibi Mustafa Şahin, "Sabah geldim. Saat 08.00 civarı ofisimi açtım. Kepengim kapalıydı. Kepengimi açtım, içerideki cam kapı açıktı. Onun kilidini bozmuşlar. İçeriye girerek, masalardaki laptop bilgisayarları, ofise ait cep telefonları vardı onları götürmüşler. Kasada bulunan kıymetli evrakları almışlar. Daha henüz tam olarak ne aldılar tespit edemedim. Üç kişi oldukları kamera kayıtları var. Çok rahatlar ve rahat bir şekilde girip ofisi soymuşlar" şeklinde konuştu.
Daha önce de Ümraniye'deki iş yerinin soyulduğunu hatırlatan Mustafa Şahin, "Çelik kasayı açıyorlar. Kasadaki kıymetli evrakları, çek senet gibi evrakları almışlar. Dolapları karıştırmışlar. Çelik kasanın dolabımda anahtarı vardı, onu bularak dolabı açmışlar. Birkaç ay öncede Ümraniye'deki iş yerime girmişlerdi. Onların da görüntüleri vardı. Polise verdim ama hala bir sonuç çıkmadı. Mübarek kadir gecesi, insanlar ibadet ederken, onlar içeriye rahat rahat giriyorlar ve hırsızlığı gerçekleştiriyorlar" diye konuştu.

Kaynak: İHA

12 Haziran 2018 Salı 11:42

Kadir Gecesi, 3. Sayfa
YORUMLAR