Kadir Şeker için 'sosyal araştırma raporu' hazırlandı

Konya'da sevgilisi Ayşe D.'yi döven Özgür Duran'a müdahale etmek isterken çıkan arbedede Duran'ı kalbinden bıçaklayarak öldüren Kadir Şeker hakkında yakın çevresinden alınan bilgilerle 'sosyal araştırma raporu' hazırlandı. Raporda Kadir'in yardımsever kişiliğinden bahsedildi.

Ayşe D.'yi darbeden Özgür Duran'ı engellemek isterken kalbinden bıçaklayarak öldüren Kadir Şeker hakkında yakın çevresinden alınan bilgiler ve yardımsever kişiliğinden bahseden "sosyal araştırma raporu hazırlandı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Kadir Şeker'in suçta kasıtlı olup olmadığının belirlenmesi için 'sosyal araştırma raporu' hazırlandı.

EFENDİ, YARDIMSEVER KARAKTERİNDEN BAHSEDİLDİ

Tutuklu Şeker'in liseyi okuduğu Akşehir ile ailesinin yaşadığı Ilgın'da, yakın çevresine sorular sorularak hazırlanan raporda, Kadir Şeker'in, efendi, yardımsever bir kişiliği olduğu, en küçük bir tartışma dahi yaşamadığı yönünde bilgiler elde edildiği kaydedildi. Şeker'in bindiği araçlarda, kadın ve yaşlı yolcu gördüğünde ayağa kalkıp yer verdiği, aile üyelerinin suça meyilli olmadığı, ağabeyi ile eğitimlerine çok önem verdikleri ve okullarında başarılı oldukları ifade edildi.

Öte yandan Şeker'in kriminal incelemeye gönderilen mont ve sırt çantasıyla ilgili istenilen raporun henüz tamamlanmadığı belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Olay, 5 Şubat akşamı meydana geldi. İddiaya göre, 4 ay önce Antalya'dan Konya'ya gelip yerleşen Ayşe D. ve Özgür Duran arasında tartışma çıktı. Tartışma üzerine Ayşe D. evden çıkıp olayın yaşandığı parka geldi. Duran peşinden geldiği kadını park ortasında dövmeye başladı. Bu sırada olayı görüp müdahale eden Kadir Şeker, çıkan arbede sırasında Özgür Duran'ı kalbinden bıçaklayarak öldürdü. Gözaltına alınan Şeker, sevk edildiği adliyede 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklandı.

Kadir Şeker için 'sosyal araştırma raporu' hazırlandı - Son Dakika
Son dakika: Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den Kadir Şeker açıklaması: Sonucu bekleyeceğiz Son dakika: Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den Kadir Şeker açıklaması: Sonucu bekleyeceğizSon dakika: Erdoğan'dan Kadir Şeker açıklaması: Temennimiz adil bir karara varılması Son dakika: Erdoğan'dan Kadir Şeker açıklaması: Temennimiz adil bir karara varılmasıKadir'in ölümüne neden olduğu Özgür'ün babası: Kopuk bir aile olmasaydık, böyle olmazdı Kadir'in ölümüne neden olduğu Özgür'ün babası: Kopuk bir aile olmasaydık, böyle olmazdıCumhurbaşkanlığı'ndan Kadir Şeker açıklaması: Haberleri görünür gerçeklik üzerinden yazarsınız ama hüküm olgusal gerçeklik üzerinden verilir Cumhurbaşkanlığı'ndan Kadir Şeker açıklaması: Haberleri görünür gerçeklik üzerinden yazarsınız ama hüküm olgusal gerçeklik üzerinden verilirÜnlü isimler, Kadir Şeker'in aleyhine konuşan kadına tepki gösterdi Ünlü isimler, Kadir Şeker'in aleyhine konuşan kadına tepki gösterdiKadir Şeker davasında yeni ifade: Özgür Duran arkadan saldırıp darp etti Kadir Şeker davasında yeni ifade: Özgür Duran arkadan saldırıp darp ettiKadir'e üniversite sınavına hazırlanması için cezaevinde özel eğitmen desteği veriliyor Kadir'e üniversite sınavına hazırlanması için cezaevinde özel eğitmen desteği veriliyor
Kaynak: DHA
24 Şubat 2020 Pazartesi 10:47
Abone Ol
Paylaş

Son Dakika