Cumhuriyet Savcılığı, olayı aydınlatmak için Kadir'in kıyafetlerini kriminale gönderdi

Cumhuriyet Savcılığı, parkta sevgilisini dövdüğü iddia edilen Özgür Duran'ı kalbinden bıçaklayarak ölümüne sebebiyet veren Kadir Şeker'in kıyafetlerini, yerde bir boğuşmanın olup olmadığının belirlenmesi için kriminale gönderdi.

Konya'da, üniversite sınavlarına hazırlanan Kadir Şeker'in (20), sevgilisi Ayşe D.'yi (35) dövdüğü iddia edilen Özgür Duran'ı (32) engellemek isterken çıkan arbedede kalbinden bıçakladığı olayın aydınlatılması için Kadir'in kıyafetleri kriminale gönderildi. Öte yandan Duran'ın Eskişehir'de bir süre birlikte kaldığı amcasının oğlu B.D. ifade verdi. B.D. ifadesinde, Özgür ile Ayşe'nin arasında herhangi bir sıkıntının olmadığını ve severek birlikte olduklarını söylediği öğrenildi.

ENGEL OLMAK İSTERKEN ÖLÜMÜNE SEBEP OLMUŞTU

Tıp fakültesinde okumak için üniversite sınavlarına hazırlanan Kadir Şeker, 5 Şubat Çarşamba akşamı, tramvaydan inip evine giderken, iddiaya göre Özgür Duran'ın, Ayşe D'yi dövdüğünü gördü. Şeker, Duran'a engel olmak istedi. Ancak çıkan arbedede Kadir'in cebinden çıkardığı bıçak, Duran'ın kalbine saplandı. Özgür Duran hayatını kaybederken, Kadir Şeker, 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklandı.

AMCASININ OĞLU DA İFADE VERDİ

Soruşturmayı sürdüren Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, Özgür Duran'ın 4 ay önce Ayşe D. ile Antalya'dan Eskişehir'e gidip, burada bir süre aynı evde birlikte yaşadığı amcasının oğlu B.D.'nin ifadesinin alınması yönünde talimat verdi. Talimat gereği B.D'nin Eskişehir'de ifadesine başvuruldu. Olayla ilgili bir bilgisinin olmadığını belirten B.D., "Ayşe ile birlikte Antalya'dan gelerek bir süre benimle kaldılar. Daha sonra Konya'ya geçtiler. Burada kaldıkları süre zarfında bir sıkıntıları olmadı. Zaten severek birlikte olmuşlardı" dediği öğrenildi.

HALI SAHADA MAÇ YAPANLARIN DA İFADESİ ALINDI

Polis, halı sahada maç yaparken Ayşe D'nin çığlıkları üzerine olay yerine koşan, 4'ü Suriye uyruklu, 5 kişinin de tanık olarak ifadesine başvurdu. Tanıklar, olayı görmediklerini, Ayşe D'nin çığlıkları üzerine olay yerine gittiklerini söyledi.

EŞYALARI İNCELEMEYE ALINDI

Cumhuriyet Savcılığı, Kadir Şeker'in üzerindeki kıyafetleri, montu ve okul çantasını da incelenmek üzere kriminale gönderdi. Kıyafetlerin üzerinden yola çıkılarak, yerde bir boğuşmanın olup olmadığı, olduysa boğuşmanın derecesinin belirlenmeye çalışılacağı öğrenildi.

Cumhuriyet Savcılığı, olayı aydınlatmak için Kadir'in kıyafetlerini kriminale gönderdi - Son Dakika

Kaynak: DHA

15 Şubat 2020 Cumartesi 11:52

Kadir Şeker, Eskişehir, Konya, 3. Sayfa, Güncel, Son Dakika
YORUMLAR (12)
 • Uğur kurt : Kadire iftira atanlar bir gün eşinize veya kızınıza aynısı olabilir.cocuk fen lisesi mezunu.hayati boyunca ders çalışmış. Öldürmeye niyeti olurmu hiç.nekadar cahilce düşünüyorsunuz. Allah ıslah etsin sizi
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • dayı : gecende biri kadını tokatlıyordu aracta kadın beni kurtarın diye bagırıyordu yapiştım adama osmanlı tokatı atım adam aractan iner inmaz kaçtı
  Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
 • Yanlışsınız : Çocuğa yazık falan olmadı. Adli tıp raporuna göre kadında hiç bir darp, şiddet izi yok. Yani kadına vurmuyormuş, sadece herkesin yaşayacağı gibi hararetli şekilde tartışıyorlarmış. Madem bu kadar örnek kişi niye cebinde çakıyla geziyor? silahsız bıçaksız insana silahla bıçakla saldırmanın öldürmenin nasıl bi delikanlılığı olur size soruyorum?
  Cevap Yaz 7 15 Yayından Kaldır
 • Dağlı : Yüzünde meymenet yok müebbet verin gitsin hain olduğu şoven olduğu herhalinden belli katil katil katil
  Cevap Yaz 5 19 Yayından Kaldır
 • GEC OLMADAN : ASIL SEN DE NUR KALMAMIS ALLAH IN IZNIYLE KADIR KARDESIMIZ ARINACAK
  11 0 Yayından Kaldır
 • Ankara : Üç çocugunu bırakıp nefsine düşenlerin hiçmi şuçu yok bu çoçugu yiyecekler utanmazlar rabbim sen delikanlının yardımcısı ol bir daha şiddet görenlere kimse yardım etmez
  Cevap Yaz 20 4 Yayından Kaldır
 • Konyalı : Çocuğa çok yazık oldu çok... o çocuğun yaşadığı acı psikoloji ne olacak böyle adelet BÖyle devlet mi olur.... Kadir umursamayıp da çekip gitseydi nolacaktı...
  Cevap Yaz 10 3 Yayından Kaldır
 • Hakan : Kadirin yaptığı taktir edilecek birşey ama bıçak ne geziyor adamı neden kalbinden bicakliyosun olay bu noktaya nasıl geldi hepsi soru işareti bunlarida bayanla kadirin cevaplaması gerekiyor ama bence kadir efendi 15 yıl yatar.
  0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika