Kadri Yıldırım'ın Avukatı İddialara Cevap Verdi

Mardin Artuklu Üniversitesi’nde yürütülen yolsuzluk soruşturması kapsamında gözaltına alınarak tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Rektör Yardımcısı ve Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kadri Yıldırım’ın avukatı Azat Yıldırım, müvekkili hakkında basında yer alan iddialarla ilgili açıklamada bulundu.

Mardin Artuklu Üniversitesi'nde yürütülen yolsuzluk soruşturması kapsamında gözaltına alınarak tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Rektör Yardımcısı ve Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kadri Yıldırım'ın avukatı Azat Yıldırım, müvekkili hakkında basında yer alan iddialarla ilgili açıklamada bulundu.

MAÜ'de ihaleye fesat karıştırma, ihale yolsuzluğu ve örgüt kurma ile ilgili bir soruşturmanın yürütüldüğünü belirten Azat Yıldırım, son 4 gündür müvekkili hakkında basında çok fazla yıpratıcı haberlerin çıktığını ifade etti. Azat Yıldırım, "Bu soruşturma kapsamında bir ajanda ele geçiriliyor. Bu ajandanın içinde sınava giriş ücretleri parasının harcandığına dair bazı belgeler çıkıyor. Bu belgelerden yola çıkarak bu soruşturmanın içine bu zimmet ile ilgili müvekkilim hakkında da soruşturma devam ettiriliyor" dedi. Müvekkili Kadri Yıldırım hakkında ihale ile ilgili tek bir eyleminin olmadığını ileri süren Yıldırım, "Savcılıkta da mahkemede de şimdiye kadar Kadri hocaya ihale ile ilgili tek bir soru sorulmamıştır" diye konuştu.

Müvekkilinin 4 gündür burada haksız yere gözaltında olduğunu savunan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kadri hocanın bu parayı zimmetine geçirdiği iddiası külliyen yalandır. Karalamaya yönelik bir iftira kampanyasıdır. Bu paralar öncelikle sınava harcanmış. Arta kalan bir kısım para varsa da oda dünyanın sayılı Kürdoloji enstitülerinden bir Kürdoloji kütüphanesi oluşturulmuştur. Burada kendisine atfedilen 35-40 bin lira ile ilgili bir soruşturma nedeniyle 4 gündür gözaltındadır. Şu anda da tutuklanması istenmektedir. Kendisine yönelik ihale ile ilgili şu saate kadar tek bir soruş sorulmamıştır. Kendisinin hiçbir ihalede imzası yoktur. Bir ihale için hiç kimseyi aramamıştır. Bu yönde ne polisin ne savcının elinde tek bir delil yoktur." - MARDİN

Kaynak: İHA

22 Kasım 2014 Cumartesi 14:21

Artuklu Üniversitesi, Kadri Yıldırım, Politika, Güncel