Kafamda Bir Tuhaflık Londra'da 1 Numara

2014 Aralık ayında Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkan Orhan Pamuk'un son romanı Kafamda Bir Tuhaflık, Londra'da çok satanlar listesinde 1 numara.

Kafamda Bir Tuhaflık için "Pamuk, Nobel'den sonra daha da iyi romanlar yazıyor" diyen ve romanın kahramanı Mevlut için de "Bu sıradan adama, sokak düzeyinden yazılmış bu tarihe aşık olmaya hazırlayın kendinizi" yorumlarında bulunan Independent Gazetesi'nden sonra başka bir İngiliz gazetesi Evening Standard'da çıkan bir habere göre Orhan Pamuk'un Kafamda Bir Tuhaflık romanı Londra'da çok satanlar listesinde 1 numaraya yükseldi.

Evening Standard'ın haberinde fiction(kurgu) ve non-fiction(kurgudışı) kategorilerinde beşer kitabın yer aldığı iki farklı liste bulunuyor. A Strangeness in My Mind(Kafamda Bir Tuhaflık), Blackwells, Daunt Books, Foyles, Heywoods Hill, Waterstones gibi Londra'nın büyük kitapçılarından alınan satış rakamlarıyla oluşturulan listenin fiction(kurgu) bölümünde bir numarada.

2014 Aralık ayında Türkiye'de piyasaya çıkan ve yazarına 2015 yılının roman dalında verilen Aydın Doğan Vakfı ve Erdal Öz Ödülleri'ni kazandıran Kafamda Bir Tuhaflık kitabı, daha sonra Ekin Oklap tarafından İngilizce'ye çevrilerek Eylül 2015'te İngiltere'de satılmaya başlandı. ABD'de de 20 Ekim'de piyasaya çıkacak olan roman şimdiden 38 dile çevrildi. Pamuk, ABD'de kitabının yayımlanmasıyla birlikte 6 şehirlik bir tanıtım turuna da çıkacak.

Evening Standard'ın kurgu/roman listesinde Pamuk haricinde Sebastian Faulks, Margaret Atwood, Robert Harris, Jonathan Franzen ve Patrick deWitt gibi tanınmış yazarlar bulunuyor.

Kaynak: Bültenler

19 Ekim 2015 Pazartesi 10:02

Kafamda Bir Tuhaflık, Yapı Kredi Yayınları, Orhan Pamuk, Londra, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri