Kahraman Asker Sevgilisine Attila İlhan'ın Şiiriyle Seslendi

Türk donanmasında görevli askerler, Kurban Bayramı'nda sevdiklerine mesajlar gönderdi. Bir asker nişanlısına, 'Ben Sana Mecburum Bilemezsin' adlı şiirle seslendi.

Türk donanmasında görevli askerler bayram sevincini komutanlarıyla paylaşırken, askerler ise nişanlılarına duygu dolu sözler ve şiirler seslendi.

Türk donanmasının kahramanları, vatan savunmasındaki sorumluluklarını Kurban Bayramı'nda da yerine getiriyor. İzmir Deniz Er Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda görev yapan bahriyeliler, Kurban Bayramı sevincini ilk olarak komutanları ve silah arkadaşlarıyla paylaştı. Bir yandan yakınlarından uzakta bayram geçirmenin burukluğunu yaşayan askerler, diğer yandan da vatanı koruma görevlerini bayramda da aynı hassasiyetle sürdürmenin gururunu yaşadı.

"İÇİNİZDE HÜZÜN VAR AMA..."

İzmir Deniz Eğitim Merkezi Komutanı Ümmet Tosun bayramlarını kutladığı askerlere seslenerek, "Bazı arkadaşlarım için ilk defa bazıları için ikinci defa büyük çoğunluğu için son defa uzak bir şekilde bayram geçireceksiniz. İçinizde mutlaka hüzün vardır ama bir o kadar da coşku olacaktır ki vatan için görevinizi yapmaya devam ediyorsunuz. Dışarıya çıktığınız andan itibaren annenizi, babanızı, eşinizi, dostunuzu muhakkak arayın. Onların gözünde siz her zaman baş köşede duruyorsunuz. Onları ihmal etmeyin" dedi.

AİLELERİNE MESAJLAR GÖNDERDİLER

Bayramı ailelerinden uzakta geçirmenin burukluğunu yaşayan askerler, ailelerine de bayram mesajı gönderdi. "Sizler rahat uyuyun, biz görevimizin başındayız"

Şanlıurfa'daki ailesini 6 aydır göremeyen er Abdülmecit Şagın (28), ailesine mesaj gönderirken, nişanlısına da şiir okuyarak seslendi. Şagın, "Bu bayramda görevimizin başındayız. Türk askerleri olarak sizler rahat uyuyun. Burada duygularını dile getiremeyen askerlerimiz adına konuşuyorum. Annelerimizin babalarımızın ellerinden öpüyoruz, sizleri çok seviyoruz. İlk olarak bu günlere gelmemizi sağlayan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi saygıyla selamlıyorum. Ailemi 6 aydır görmüyorum. Onları çok özeldim. Beni bugünlere getiren anneme ve babama teşekkür ediyorum. Bayramlarınızı buradan kutluyorum., ellerinizden öpüyorum" dedi.

SEVDİĞİNE ATTİLA İLHAN'IN ŞİİRİYLESESLENDİ

Uşak'ta yaşayan sevdiği Durdu Gök'e de şiir okuyarak seslenen Şagın, "Sevgilim var o da benimle birlikte askerlik yapıyor. İnşallah bu görüntüleri izler ve mutlu olur. 'Ben sana mecburum bilemezsin, adını mıh gibi aklımda tutuyorum. Büyüdükçe büyüyor gözlerim, ben sana mecburum. Düşündükçe seni içimi ısıtıyorum' şiirini ona gönderiyorum. Seni çok seviyorum bir tanem. İnşallah bir ömür mutlu olacağız. Bu bayram da yanında değilim belki ama diğer bayramlarda her zaman yanında olacağım. Seni çok seviyorum" ifadelerini kullandı.

SÖZLERİ BOĞAZINDA DÜĞÜMLENDİ

Ailesini ve nişanlısını 6 aydır görmeyen Denizlili Halis Okka'nın ise sözcükleri boğazına düğümlendi. 25 yaşındaki Okka, "Bu bayramda vatani görevimizin başındayız. Bütün insanların bayramı mübarek olsun. Annemin babamın ellerinden öperim. Kardeşlerim ve nişanlıma sevgilerimi yolluyorum. Bu bayram da bu şekilde geçiyor komutanlarımızın da bayramını kutluyorum" dedi.

"ADINA ASKERLİK DENİR, VATAN BORCU ÖDENİR"

Bahriyeli askerler hep bir ağızdan vatan aşklarını da dile getirerek şunları söyledi:
"Şimdi bir büyük kışla içinde askerim. En güzel gönül tahtında kuruludur yerim. Burada öğretilir mertcesi dövüşmenin, erkekçe sövmenin. Adına askerlik denir, vatan borcudur ödenir."

Kaynak: İHA

01 Eylül 2017 Cuma 12:58

Deniz Er, Kurban Bayramı, TSK, İzmir, Politika, Güncel