Kahramankent Lisesinde Şiir Şöleni

Özel Kahramankent Eğitim Kurumları tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen 'Şiir Şöleni'nde duygu dolu anlar yaşandı.

Özel Kahramankent Eğitim Kurumları tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ‘Şiir Şöleni'nde duygu dolu anlar yaşandı. Şölene katılan ünlü sunucu ve oyuncu Reha Yeprem, seslendirdiği şiirlerle salondakilere unutulmaz bir program yaşattı.
Kahramankent Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Kahramankent Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ümit Murat Tunç, Yönetim Kurulu üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan şölen, Kahramankent eğitim kurumları korosunun türkü dinletisiyle devam etti. Öğrencilerin ardından sahneye gelen Reha Yeprem, salonu dolduran konuklar için birbirinden güzel şiirler seslendirdi.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Kahramankent Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ümit Murat Tunç, şiirin ve şairlerin başkenti Kahramanmaraş’ta şiir şöleni düzenlemekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Olumsuzluklar karşısında daha çok çalışacaklarını ifade eden Tunç şöyle konuştu: "Tüm öğretmen arkadaşlarımız gece gündüz demeden yılmadan çalışıyor, sizlerin bizlere güvenerek emanet ettiğiniz okullarda yapmış olduğu eğitim hizmetleriyle Kahramanmaraş’ımızın takdirini kazanmak ve en fazla öğrencisi olan özel okul olma niteliğini devam ettiren okullarımız sosyal kültürel ve sportif başarılarla daha önce olduğu gibi birincilikleri sizlere yaşatmaya devam edecektir. Üniversiteye yerleştirmede, Kahramanmaraş değil Türkiye dereceleri elde eden TEOG sınav sonuçlarında Fen Liselerine 60 öğrenci gönderen ve altın, gümüş, bronz madalyalarla şehrimizin gururu olan dünya çapında birinciliklere imza atan okullarımız her türlü olumsuzluklara, her türlü karalamalara karşı eskisinden daha fazla çalışarak sarsılmadan önce Allah’a tevekkül ederek sonra da sizler gibi bizlere güvenen velilerimiz sayesinde başarılara başarı katacaktır."

Kaynak: CİHAN

19 Aralık 2014 Cuma 11:39

Şölen, Kahramanmaraş, Yerel