Kahramanmaraş'ta 14 Aralık Protestosu

Kahramanmaraş'ta adliye önünde toplanan grup, 14 Aralık operasyonlarını alkışlarla protesto etti.

Kahramanmaraş'ta adliye önünde toplanan grup, '14 Aralık' operasyonlarını alkışlarla protesto etti.

Kahramanmaraş Adliyesi önünde ellerinde Zaman gazeteleri ve dövizlerle toplanan kalabalık, sık sık 'Özgür basın susturulamaz' sloganlarıyla operasyonları alkışlarla protesto etti. CHP İl Başkanı Esat Şengül ve oyuncu Reha Yeprem'in de destek verdiği kalabalık, gözaltındaki gazetecilerin serbest bırakılmasını istedi.

CHP İl Başkanı Esat Şengül, '14 Aralık'ın darbe operasyonu olduğunu savunarak, "Bu tür operasyonlarla özgür basının susturulamayacağını belirtmek isterim. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman, her yerde mağdurun ve mazlumun yanında yer almışızdır. Biz demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlemesini şiar edinmiş bir parti olarak hiçbir medya organına bu şekilde bir baskı oluşturulmasını asla kabul etmiyoruz. Bu bir darbe operasyonudur. İfade özgürlüğüne yönelik bu ve buna benzer her türlü operasyonları şiddetle kınıyoruz" dedi.

Oyuncu Reha Yeprem ise operasyonlara tepki göstererek, "Ben bir aktörüm. Yaklaşık 15 yıldır Samanyolu televizyonunda sunuculuk yapmaktayım. 15 yıl boyuncu yapılan projelerde satır aralarında zerre kadar bir gıllıgış, gizli gündem hissetmiş olsaydım elli defa bırakırdım" diye konuştu.

Kabalalık, açıklamaların ardından bir süre Kuran okuyup dağıldı. - Kahramanmaraş

Kaynak: DHA

17 Aralık 2014 Çarşamba 15:54

Kahramanmaraş Adliyesi, ESAT ŞENGÜL, Cumhuriyet Halk Partisi, 14 Aralık, Politika, Güncel