Kalender, İlçe Yöneticilerini İftarda Buluşturdu

Kırıkkale ve Yöresi Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (KALENDER), ilçe ve belde yöneticilerini iftarda bir araya getirdi.

Kırıkkale ve Yöresi Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (KALENDER), ilçe ve belde yöneticilerini iftarda bir araya getirdi.

Millet Caddesi'nde bulunan Hünkar İskender Lokantası'nda düzenlenen kaynaşma ve paylaşma iftarına çok sayıda üst bürokrat katıldı. Yapılan iftara Kırıkkale Vali Yardımcısı Fethi Yorulmaz, Keskin Belediye Başkanı Yrd. Dç. Dr. Bayram Sakallı, Delice Belediye Başkanı İhsan Biçici, Çerikli Belediye Başkanı Ömer Sakarya, Kulaksız Belediye Başkanı Hasan Keskin, Çelebi Belediye Başkanı Süleyman Uluyol ve Büyükyağlı Belediye Başkanı Mevlüt Özçelik katıldı.

Kırıkkale'nin önde gelen insanlarıyla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten KALENDER Başkanı Şuayip Demir, bundan sonra da bu tür iftarları geleneksel hale getireceklerini söyledi. Demir, "Dernek olarak Kırıkkaleli yöneticilerle yapmış olduğumuz iftar programının sosyal kaynaşma açısından önemli olduğunu düşünüyoruz. Mübarek ayın rahmeti, bereketi, mağfireti hepimizin üzerine olur inşallah. Ramazan sevgi, merhamet, vermek, kötülüklerin azalması demektir. " dedi.

Ramazan'da yaşanan duyguların, diğer 11 ay içerisinde çoğaltılarak insanlığın huzurunun ve barışının yüceltilmesi dileğinde bulunan Demir, şöyle devam etti: "Bizleri onurlandıran belediye başkanlarını ve bizlere gelemeyeceğini mesaj çekerek bildiren kaymakamlarımıza kısa zamanda makamlarında bir teşekkür ziyareti gerçekleştireceğiz. " dedi.

Programa katılan Vali Yardımcısı Fethi Yorulmaz, konuşmasında, iftarların sosyal ve dini önemine vurgu yaptı. Keskin Belediye Başkanı Bayrım Sakallı ise Ramazan ayının önemini belirten sözler söyledi.

Kaynak: CHA

16 Ağustos 2011 Salı 11:46

Politika, Güncel