Kanal D'nin Demirtaş'a 2,5 Saatlik Ayıbı Tepki Çekti

Kanal D ekranlarında yayınlanan 5N1K programında Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtlayan Demirtaş'ın 2,5 saat gecikmeli olarak ekrana getirilmesi HDP'lilerin tepkisini çekti.

Cüneyt Özdemir'in 5N1K programına konuk olan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamalarının saat 23:15'te ekrana geleceği açıklanmıştı. Oysa program saat 01:45'te Kanal D ekranlarında seyirciyle buluşabildi. Yani tam 2,5 saat gecikmeyle. Bu durum sosyal medyada tepkiye yol açtı.

Kanal D'YE BOYKOT!

Demirtaş'ın katılacağı programın saatinin bu kadar sarkıtılması, sosyal medyada Kanal D ve Cüneyt Özdemir'e tepkilere neden oldu. Kanal D'yi protesto eden Twitter kullanıcıları boykot çağrısı yaptı.

KanalDBoykot etiketi Twitter'da TT listesine girdi.

İşte sosyal medyadaki o tepkilerden bazıları;

-Sanırım rüyada görücem Demirtaşı #KanalDBoYKot

-Valla boykot ediyoom ekranin yarisini örtuyle kapattim selo baskanin oldugu kismi izliyom #KanalDBoykot

-#KanalDBoykot @cuneytozdemir "5N1K sunucusu Cuneyt Özdemir son bir kaç saatir kayıp Aranıyor.Ulaşanlar lütfen Twiit atsın..

-@kanald @cuneytozdemir uzun adam 1'de kabul etmedi dimi 1 45 yaptınız #KanalDBoykot

-Başkanım sen 2de değil sabah 6da bile çıksan biz izleriz sıkıntı yok kanald olduğu için değil sen olduğun için #kanaldboykot

-@cuneytozdemir Başkanımızın zamanı çok değerlidir. Adet yerini bulsun diye Demirtaş'ı çıkarmakla Kürdü kandıramazsınız... #KanalDBoykot

Kaynak: Haberler.Com

06 Mart 2015 Cuma 08:14

Twitter, Cüneyt Özdemir, Selahattin Demirtaş, Kanal D, Medya, Politika