Kapadokya'da Yer Turist, Gök Balon Dolu

Kapadokya, sabahın erken saatlerinde havalanan sıcak hava balonlarını izlemek isteyen yerli ve yabancı turist akınına uğruyor.

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinde Kapadokya bölgesinde sabahın erken saatlerinde havalanan sıcak hava balonlarını izlemek isteyen yerli ve yabancı turistler akınına uğruyor.

PERİ BACALARINI KUŞ BAKIŞI İZLİYORLAR

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde sabahın erken saatlerinde yerli ve yabancı turistler peri bacalarını kuş bakışı izlemek için sıcak hava balon turlarına katılıyor. Kapadokya'da balon turlarına katılan turistler yaklaşık bir buçuk saat boyunca gökyüzünden peri bacalarını kuş bakışı izlemenin mutluluğunu yaşarken balon turlarına katılamayan yerli ve yabancı turistler ise bu anları Göreme'de bulunan Aydın Kırağan tepesine çıkarak ölümsüzleştiriyor.

İZDİHAM OLUYOR

Gökyüzünde yüzlerce balonu aynı anda izlemenin mutluluğunu yaşamak isteyen turistler ise sabahın erken saatlerinde adeta izdihama neden oluyor. Göreme Aydın Kırağan tepesinde yüzlerce balonu aynı anda izleyen turistler ise adeta fotoğraf çekmek için birbirleriyle yarışıyorlar.

BALONA BİNMEYENLER EŞSİZ MANZARAYI İZLİYOR

Balon turlarına katılamayan turistler ise burada eşsiz bir manzara eşliğinde yüzlerce balonu izlemekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederken dünyada eşi ve benzeri olmayan peri bacalarına sahip olduklarından dolayı kendilerini çok şanslı hissettiklerini söyledi.

Kaynak: İHA

10 Mart 2018 Cumartesi 10:07

Aydın, Göreme, Türkiye, Kapadokya, Turizm, Ekonomi