Karacabey Belediyesi 30 Ağustos'a Hazır

Karacabey Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesi ilçe merkezini Türk bayraklarıyla donattı.

Karacabey Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesi ilçe merkezini Türk bayraklarıyla donattı.

Bursa ve Çanakkale istikametinde ve çevre yolunda bulunan orta refüje asılan ay-yıldızlı bayraklar ilçe halkının yanı sıra yolu kullanan yabancıların da yoğun ilgisiyle karşılaşıyordu. Yaklaşık 5 km'lik yol boyunca bayrakların asılı olduğu çevre yolu, özellikle milli bayramlarda ay-yıldıza bürünürken bu 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda ilçe merkezinde bulunan Bursa ve Atatürk caddeleri de bu bayramlarda kırmızı rengini aldı.

Mehmet Fehmi Gerçeker Stadyumu önünden başlayan orta refüjdeki direkler, şehir merkezi olan Cumhuriyet Alanından devam ederek İmaret Camii'nde son buluyor. Söz konusu güzergah üzerindeki hem gidiş hem dönüş istikametinde yer alan tüm elektrik direklerine, kırlangıç tipi denilen Türk Bayrakları önceki gün görevliler tarafından asıldı. İtfaiye görevlilerince montajı gerçekleştirilen bayraklar, vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı.

Başkan Ergün Koç ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Bundan böyle tüm milli bayramlarımızda Karacabey'in en işlek iki bulvarı kırmızıya bürünecektir. Bizler her fırsatta bayrağımızı ve Atatürkümüzü ön plana çıkarttık, çıkarmaya devam ediyoruz. Tarihimizin en önemli zafer günü yaklaşmakta.Bizler ayrıca o gün Atatürk ve ay-yıldızımızın aynı bayrakta olduğu bir çalışma yaptık. ve bu hazırlattığımız bayrakları esnafımıza dağıtacağız. O gün herkes bu bayraklarla o milli mücadele ruhunu yaşasın diye. Şimdiden tüm Türk milletinin şanlı zafer bayramını kutlarım." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: CHA

23 Ağustos 2013 Cuma 16:10

Bursa, Mustafa Kemal Atatürk, Zafer Haftası, Karacabey Belediyesi, Yerel