Karadenizliler Bizim Gönül ile Coştu, Cibili İbo ile Güldü

Edremit Körfezi'ndeki Karadenizliler, 8. Karadeniz Yayla Şenlikleri'nde Kazdağları Eteklerinde Buluştu. Havran'ın Hanlar Mevkiinde Yapılan Şenliklere Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri, Körfez Karadenizliler Derneği Başkanları ile Çok Sayıda Karadenizli Vatandaş Katıldı.

Edremit Körfezi'ndeki Karadenizliler, 8. Karadeniz Yayla Şenlikleri'nde Kazdağları eteklerinde buluştu. Havran'ın Hanlar mevkiinde yapılan şenliklere kaymakamlar, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, Körfez Karadenizliler Derneği başkanları ile çok sayıda Karadenizli vatandaş katıldı.

Karadeniz'in tanınmış sanatçıları Onay Şahin, Seyfettin Çakıral ve Bizim Gönül'ün şarkılarıyla horon tepip gönüllerince coşan Karadenizliler, Cibili İbo'nun fıkralarıyla da kahkahalara boğuldu. Burhaniye Karadenizliler Derneği Başkanı Aydın Çolak, 8.'sini düzenledikleri Karadeniz Yayla Şenlikleri'nin geçen yıllara oranla daha dolu dolu geçtiğini söyledi. Çolak, "Geleneksel hale getirdiğimiz Karadeniz Yayla Şenlikleri'ni yine Kazdağları eteklerinde yani Havran'ın Hanlar mevkiinde Karadenizli hemşerilerimiz hem eğlendiler hem de kemençe eşliğinde de horon teptiler, ayrıca bol oksijenli havada piknik yapma fırsatı buldular." dedi.

Kaynak: CHA

27 Haziran 2010 Pazar 18:27