Karaman 'Yöreler Renkler Festivali'ne Katılıyor

Antalya'nın Muratpaşa Belediyesi ile Antalya Anadolu Hemşehri Dernekleri Platformunun işbirliğiyle düzenlenecek olan 'Yöreler Renkler Festivali'ne Karaman da katılacak.

Antalya’nın Muratpaşa Belediyesi ile Antalya Anadolu Hemşehri Dernekleri Platformu’nun işbirliğiyle 13-20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 'Yöreler Renkler Festivali'ne Karaman da katılacak.
Konuyla ilgili olarak Antalya Karamanlılar Derneği Başkanı Orhan Yüksel, yaptığı açıklamada, “Her bölgeden, kentten, kültürden Antalyalıların, yerli ve yabancı misafirlerimizin, bu özgün kültürleri tanımasını sağlamak ve böylece dostluk, kardeşlik, birlikte yaşama duygusunu güçlendirmeyi de amaçlayan festival, Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Festival kapsamında her akşam saat 19.30'dan itibaren Barış Sarıca’yla Eğleniyoruz, Yöre Sahne Sanatları Halk Dansları Topluluğu’nun bölgelere ve kültürlere özgü dans gösterileri ve ücretsiz halk konserleri Antalyalılarla buluşacak. Derneğimizde, Karaman’ı temsilen festival alanında 21-22 numaralı stantlarda Karaman ürünlerini ve kültürünü tanıtmak için hazırlıklar tamamlandı. Tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz.” dedi.

Kaynak: CİHAN

13 Eylül 2014 Cumartesi 11:30

Eylül, Muratpaşa, Antalya, Karaman, Yerel