Karantina sürecine İstanbul'un hangi ilçesinde oturanlar daha çok uydu? Araştırma ortaya çıkardı

Koronavirüs salgını nedeniyle yetkililer evlerde kalınması çağrısı yaparken akıllı telefonlar üzerinden yapılan bir araştırmaya göre İstanbul'da Esenyurt, Bağcılar, Sancaktepe, Sultanbeyli, Pendik, Beykoz ilçelerinde oturanlar evlerinde kalmadı.

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgınına karşı en önemli silah sosyal izolasyon bir nevi kendimizi eve kapatmak. Uzmanlar da kendimizi eve kapatarak salgının yayılmasının önüne geçilebileceğini belirtiyor.

Geçtiğimiz hafta başlayan bu çağrıya İstanbul'da hangi ilçede yaşayanlar uydu, hangileri uymadı akıllı telefonlar kullanılarak yapılan araştırma bunu gözler önüne serdi.

1 MİLYON İSTANBULLU BİR HAFTA İZLENDİ

Veloxity isimli şirket, İstanbul'da 1 milyon insanın akıllı telefonlarındaki dolaşım verilerini analiz etti ve İstanbul'un dolaşım haritasını çıkardı. Şirket bu verileri 17-24 Mart süresince bir hafta boyunca topladı.

EN FAZLA VE EN AZ EVDE KALAN SEMTLER

Araştırmaya göre; 17 Mart'tan başlayarak 7 gün boyunca en fazla evde kalan İstanbul semtleri; Kadıköy, Ataşehir, Çamlıca, Fatih, Ataköy, Bakırköy, Florya, Etiler ve Şişli oldu. En az evde kalan İstanbul semtleri ise Esenyurt, Bağcılar, Sancaktepe, Sultanbeyli, Pendik, Beykoz oldu.

Karantina sürecine İstanbul'un hangi ilçesinde oturanlar daha çok uydu? Araştırma ortaya çıkardı - Son Dakika
25 Mart 2020 Çarşamba 10:36
YORUMLAR (29)
 • Ati : Aynı insanlar atladılar doblolarına belgrad ormanına pikniğe geldiler. Çalışmak zorunla olabilirsin ama bari haftasonu otur evinde.
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • mrt : zengın semtlerde yasayanların tuzu kuru herhalde dısarıya cıkmıyor dısarıda olanların yuzdede seksenı calısmaya mecbur olan kımselerdır
  Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
 • Armt : İstanbula en çok hizmet eden ve en çok çalışan semt buralar ne yapsınlar aç mı kalsınlar
  6 5 Yayından Kaldır
 • Anıl : Senin düşüncen çok saçma millet çalışmak zorunda gelirin var galiba dışardan konuşmak çok iyi ? okul ile alakası yok anlamak için akıl lazım
  28 5 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika